Marek Pindeš Iné športy

Rytieri prehrali po nájazdoch

Hokejbal extraliga 8. kolo.

Nitrianski Rytieri – ŠK 98 Pruské 5:6 sn (1:2, 3:3, 1:0,0:1). ** **Góly: **4. Javorčík (Ďurický), 24. Mach (Javorčík), 25. Ladiver (Thrón), 26. Kučerka (Mráz M.) 35. Thrón (Kašša) – 8. Fumač (Pavlačka), 13. Fumač (Škultéty), 16. Fumač (Škultéty), 18. Fumač (Chotár), 25. Pecucha (Fumač), rozhodujúci samostatný nájazd: Fumač ** NITRA: Haviar, Gažík – Titka, Maxin, Hraško, P. Kašša, Káčer, Martiška, Javorčík, Turčan – Ecker, Balaška, R. Kašša, Cajchan, Ladiver, Thron, Beniač, Mráz, Kučerka, Riegel, Ďurický, Mach.

**Richard Mráz st. tréner: **„Teší ma, že sme dokázali dotiahnuť nepriaznivý vstav z 2:5 na 5:5, čo svedčí o silnej morálke tohto mužstva. Naďalej sa však trápime v koncovke. Premieňanie šancí či už streľbu alebo dorážane neustále trénujeme, no v zápase nám to akosi nejde“.

Vstup do stretnutia vyšiel domácim hokejbalistom, ktorí sa po Javorčíkovom góle v 4. min. ujali vedenia. Nitrianska radosť však netrvala dlho. V 8. minúte hostia vyrovnali zásluhou presnej koncovky Fumača. Do prvej prestávky pridal tento hráč Pruského ešte jeden presný zásah. Hostia tak viedli po prvej tretine 2:1. V druhej časti hry sa hral útočný hokejbal, oba celky dokázali prekonať súperovho brankára trikrát. Tretí gól hostí prišiel v 16. minúte, kedy zavŕšil svoj hetrik Fumač. O dve minúty neskôr výborne hrajúci Fumač zvyšoval už na 4:1 pre Pruské a s Rytiermi to vyzeralo zle nedobre. V 24. minúte Mach po Javorčíkovej prihrávke síce znížil na 2:4, no odpoveď hostí bola okamžitá, keď Pecucha vsietil piaty gól hostí. Stav na ukazovateli skóre bol v tom okamihu 2:5. Nitrania sa však nevzdávali a prakticky hneď po vhadzovaní prekonal hosťujúceho brankára Ladiver – 3:5. Domáci boli zrazu akoby pokropení živou vodou. Kučerka v 26. min vykresal iskierku nádeje na zvrátenie nepriaznivého stavu. Do druhej prestávky išli tímy za stavu 4:5. V tretej tretine sa Nitre napokon podarilo vyrovnať zásluhou Branislava Trona. Stretnutie tak skončilo v riadnom hracom čase nerozhodne 5:5. Rozhodnúť sa muselo až v samostatných nájazdoch. V domácom drese nebol úspešný ani jeden hráč. O víťazstve Pruského napokon rozhodol ostrostrelec Fumač. Hostia uspeli pod Zoborom najmä vďaka tomuto hráčovi, ktorý štyri góly dal, na jeden prihral a v nájazdoch bol rovnako neomylný. ** Ostatné výsledky 8. kola:** Sharks Bratislava – HbK Skalica 1:9 L.Mikuláš – Žiar n/Hronom 7:3 LG Bratislava – Ružinov BA 4:1 ŠKB Martin – P. Bystrica 9:3 HBC Žilina – HBK Vrútky 3:6

1. Martin 8 7 0 0 1 41:19 21
  2. Skalica 8 7 0 0 1 39:20 21
  3. Nitra 8 6 0 1 1 42:21 19
  4. Ružinov 8 6 0 1 1 38:17 19
  5. Vrútky 8 4 0 0 4 25:26 12
  6. Pruské 8 3 1 0 4 36:26 11
  7. Žilina 8 3 0 0 5 21:30 9
  8. LG Bratisl. 7 2 0 1 4 10:16 7