Marek Pindeš Iné športy

Rytieri po prvýkrát zakopli, nad ich sily Ružinov Bratislava

Hokejbalová extraliga 7. kolo.

**Nitrianski Rytieri Nitra – Reebok Ružinov Bratislava 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) ** **Góly: **19. M.Ecker (Thron) – 12.Danko (Šurek), 28.Pápež (Huber).

Nitrianski rytieri: Haviar, Gažík, Mach, Titka, Ivančík, Maxin, Kašša, Ďurický, Čičo, Riegel, Thron, Ladiver, Haviar, Beniač, Káčer, Martiška, Ecker, Mráz, Javorčík, Hraško, Kučerka, Cajchan

Od úvodných minút sa hralo pod Zoborom vyrovnané stretnutie. Skóre otvorili hostia z Bratislavy, keď Haviara v domácej bránke prekonal Danko. Nitrania dokázali vyrovnať v 19. minúte. Svoj ôsmy gól v aktuálnej sezóne zaznamenal Michal Ecker. Skúsení Ružinovčania však dve minúty pred koncom druhej tretiny vsietili druhý gól, autorom ktorého bol hosťujúci Pápež. Tretia časť hry mala vysoké tempo i nasadenie. Nitranom sa aj napriek enormnej snahe už nepodarilo skórovať. Zverenci trénera Richarda Mráza tak zaznamenali prvú porážku v sezóne.

Ostatné výsledky 7. kola: Sharks Bratislava – HBK Vrútky 0:3 P. Bystrica – ŠK 98 Pruské 2:4 MHbO L.Mikuláš – HBC Žilina 2:3 ŠKB Martin – LG Bratislava 3:0 Žiar n/Hronom – HbK 87 Skalica 1:4