Jakub Kania Šport

Rytieri nezdvihli trofej nad hlavu: Oberwil ovládol Svetový pohár v Nitre

Vo finále Svetového pohára sa stretli víťazi základných skupín. Nitru zdolal v súboji o zlato švajčiarsky tím Oberwil Rebels

Ilustračný obrázok k článku Rytieri nezdvihli trofej nad hlavu: Oberwil ovládol Svetový pohár v Nitre

Po napínavom semifinále, v ktorom Rytieri zdolali Bratislavu až po samostatných nájazdoch, čakal Nitru silný Švajčiarsky súper Oberwil. Zápas plný emócií a zaujímavých situácií vyšiel lepšie hráčom Oberwilu. Jediný gól prvej tretiny padol v 11. minúte, keď sa dokázal presadiť Hackett a do šatní sa išlo za stavu 0:1

Rozhodla druhá tretina

Do druhej tretiny vstupovali Rytieri s odhodlaním na vyrovnanie, ale v 22. minúte zvyšoval Wilson na 0:2. Iskierku nádeje po oddychovom čase vykresal Titka, keď sa mu podarilo krásnou strelou prekonať brankára Oberwilu. O šesť minút neskôr opäť udiera tím zo Švajčiarska a M.Muller zvyšuje skóre na 1:3.

Nervózny záver tretej časti hry

Tretia tretina začala aktívne, v rýchlom tempe. Ladiver v 35. minúte znížil ešte na 2:3 ale to už bolo zo strany Nitry všetko. V závere zápasu skúšala Nitra hru bez brankára, a však ani tá nepriniesla gólovú radosť, z prvenstva sa tak tešili hráči Oberwil Rebels.