Monika Földešiová Iné športy

Rytieri len krôčik od finále

Hokejbalová extraliga mala cez víkend na programe prvé semifinálové zápasy, na domácej pôde privítala Nitra bratislavskí Doprastav a dvomi víťazstvami sa tak priblížila k vytúženému finále.

HBK Nitrianski rytieri Nitra – LG TPS Bratislava 4:3 (0:1, 3:1, 0:1 – 1:0) stav série 1:0 Góly: Slovák (Thron), Martiška (Cajchan), Maxin, Thron – Škvaridlo (Kanich), Ondrušek (Sedláček, Giba (Tóth) Nitra: Petrík, Gažík – Káčer, Martiška, Titka, Maxin, Hraško, Chovan, Ladiver, Mráz, Beniač, Riegel, Cajchan, Hrivnák, Kučerka, Kašša, Slovák, Thron, Čičo, Mach, Ďurický, Ecker Bratislava: Šurek, Kalis – Minárik, Giba, Muller, Mikulčík, Mitter, Filip, Lvomský, Ondrušek, Strapák, Tóth, Škvaridlo, Kanich, Kadraba, Antl, Vavro, Sedláček, Drozdík, Velčický, Hrabárik

Nitrianski Rytieri privítali na domácom ihrisku súpera z Bratislavy. Minuloročný majster sa tak v semifinále stretol s víťazom základnej časti. Zápas je označovaný za predčasné finále a tento predpoklad sa začal napĺňať hneď od úvodných minút. Vo vyrovnanom stretnutí sa vedenia ujali hostia, keď Škvaridlo zužitkoval dokonalú prihrávku od Kanicha. V prvej časti už gól nepadol a tak si diváci museli počkať na ďalšie góly až do druhej časti. V nej najprv hostia zvyšovali na rozdiel dvoch gólov, ale potom prišli chvíle domácich hokejbalistov. Najprv Slovák strieľal kontaktný gól na 1:2 a potom dvoma rýchlymi gólmi Martišku a Maxina Rytieri dokonale otočili vývoj zápasu. V poslednej časti sa obraz hry nezmenil a oba celky podávali kvalitný výkon. Hostia zásluhou Ondrušeka vyrovnali a tak sa v Nitre predlžovalo. Hneď v prvej minúte po peknej akcii domáci Thron prekonal hosťujúceho brankára a rozhodol tak o víťazstve Nitrianskych Rytierov 4:3 po predĺžení. Nitra sa tak ujala vedenia 1:0 v sérii, ktorá pokračuje zajtra, 17.apríla o 13.hod druhým semifinálovým zápasom.

Richard Mráz (Tréner Nitry):// „Musím povedať, že úroveň hokejbalu bola na vysokej úrovni. Musím pochváliť celý tím, že za stavu 0:2 sa nevzdali, bojovali a otočili vývoj zápasu. Hrali sme si svoju hru, sme veľmi dobre fyzicky pripravený a to sa odzrkadlilo v druhej časti.“//

Nitrianski Rytieri – LG Doprastav Bratislava 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) -stav série 2:0 Góly: 3. Mach (Ladiver), 17. Cajchan (Hrivnák, Kučerka), 30. Mach (Ecker), 34. Thron (Slovák) – 30. Sedláček. Nitra: Petrík, Gažík – Káčer, Martiška, Titka, Maxin, Hraško, Chovan, Ladiver, Mráz, P. Kašša – Beniač, Riegel, Cajchan, Hrivnák, Kučerka, R. Kašša, Slovák, Thron, Čičo, Mach, Ďurický, Ecker.

Nitrianski hráči po tesnom víťazstve v prvom zápase semifinálovej sérii nastúpili proti obhajcovi s jasným cieľom – zvýšiť svoje vedenie a neprehrať tak domáci zápas. Tento scenár začal napĺňať už v tretej minúte domáci Mach, keďdokonale zužitkoval prihrávku od Ladivera a otváral skóre stretnutia. Diváci si museli na ďalší gól počkať až do druhej časti ,keď v 17.minúte Cajchan zvyšoval už na 2:0. Domáci pokračovali v útočnej hre a hostí nepúšťali do výraznejších šancí. V 30.minúte Mach svojím druhým gólom v zápase posielal Nitru do vedenia 3:0. Hostia dokázali v tej istej minúte korigovať, keď presilovú hru využil Sedláček. V poslednej tretine domáci už nepripustili prekvapenie a zásluhou Throna stanovili na konečných 4:1. Nitrianski Rytieri sa tak po dvoch domácich zápasoch ujímajú vedenia 2:0. Séria sa tak sťahuje do Bratislavy, kde môžu hráči Nitry rozhodnúť o svojom postupe do finále.

Richard Mráz, (Tréner): //„V dnešnom zápase sme hrali veľmi disciplinovane, hráči sa navzájom ovzbudzovali. Kondične aj kombinačne sme boli jasne lepší. Darila sa nám aj streľba, klobúk dole pred celým tímom.“ //