Rytieri doma zaváhali: Skalica odvrátila prvý mečbal

Nitrianski Rytieri si mohli v sobotnom zápase zabezpečiť svoju ďalšiu účasť vo finále. Doma však v tejto sérii vôbec neplatí známe „môj dom, môj hrad.“

Ilustračný obrázok k článku Rytieri doma zaváhali: Skalica odvrátila prvý mečbal

Nitrianski hokejbalisti mohli už v sobotu postúpiť do finále extraligy. So Skalicou po dvoch zápasoch na ihrisku súpera vyhrávali v sérii hranej na tri víťazstvá jednoznačne 2:0. Rytieri začali dobre, keď už v 6.minúte posielal Rytierov do vedenia Bacovský. V poslednej minúte prvého dejstva však Skalica vyrovnala a všetko bolo otvorené (1:1).

Počas druhého dejstva sa zrodilo množstvo chýb, z ktorých Skalica dokázala vyťažiť dva góly a dostala sa tak do vedenia (1:3). Slovák ešte dokázal v tretej tretine znížiť na rozdiel dvoch gólov, no po odvolaní Petríka z Nitrianskej brány hostia pridali ešte jeden presný zásah a bolo rozhodnuté.

Nitrianski Rytieri – Hokejmarket Skalica 2:5 (1:1,0:2,1:2)

Jozef Ďuris (nitriansky tréner): „Dnešný zápas sme začali celkom dobre, aktívne. Viedli sme 1:0, paradoxne sme sa po tomto góle až moc uspokojili, začali sme hrať nezodpovedne hlavne v defenzíve, čo rýchli Skaličania naplno využili a z protiútokov nám dávali góly. Je to play-off, zajtra je nový deň, nový zápas a my sa naň musíme dobre pripraviť, aby sme ho zvládli. Nemyslím si, že treba robiť nejaké zmeny, my sme ten zápas hrali aktívne až na tú nejakú pasáž v prevej tretine, aj prvú a aj teraz záver sme hrali stále v skalickom pásme. Musíme sa hlavne zregenerovať a oddýchnuť si. Zajtra je nový zápas a ja dúfam, že ho zvládneme.“