Monika Földešiová Hokej

Rozhodujúci gól v poslednej minúte

Nitrianski hokejisti vycestovali v rámci svojho prvého play off zápasu do ďalekých Košíc.

HC Košice – HK K CERO Nitra 4:3 (2:1, 1:2, 1:0) – stav série: 1:0

Góly: 19. Deyl (Kristek), 20. Zálešák (Jenčík, Deyl), 28. Zálešák (Jenčík, Fabuš), 59. Kristek (Miklík, Pašek) – 11. Štumpf, 36. Korhoň (Podstavek), 40. Korhoň (Hrnka). Rozhodovali: Baluška, Kubuš – Gajan, T. Orolin, vylúčení: 7:8, navyše: Novák (Nitra) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 15. Vorel (Košice) sa zapojil do hry, 4356 divákov

Obhajca titulu začal stretnutie tradičným tlakom a už v 2. minúte preveril z dobrej pozície pozornosť brankára Laca Dravecký. Ten istý hráč mal o štyri minúty neskôr opäť veľkú šancu na skórovanie, ale brankár hostí zázračne zasiahol. Hostia však neprišli do Košíc z defenzívnou taktikou a neustále sa snažili ohroziť domácu bránku. Z gólu sa ako prví v 11. minúte tešili práve oni, keď sa štvrtá útočná formácia zapojila do hry a Štumpf po samostatnej akcii strelou pomedzi betóny domáceho brankára otvoril skóre – 0:1. Ďalšiu príležitosť zahodil v 12. minúte Garip Saliji, ktorý nedokázal prepasírovať puk za Hudáčkov chrbát i napriek tomu, že košický gólman mal odkrytú časť bránky. Potom domáci zvýšili útočnú aktivitu, zrýchlili hru a kombinačnou hrou sa častejšie dostávali do gólových šancí. Ich snaha priniesla vyrovnávajúci gól z hokejky Deyla, ktorý strelou od modrej čiary prekvapil brankára Laca. Neuplynula ani minúta a Steel aréna burácala po druhý raz. Kristek ideálne prihral Zálešákovi a ten z otočky dostal svoj tím po prvýkrát v zápase do vedenia – 2:1. Do druhého dejstva nastúpili „oceliari“ oveľa sústredenejšie, neustále mali hru po kontrolou a takmer vždy sa hralo v obrannom pásme hostí. Nitrania sa spoliehali iba na protiútoky, čím sa snažili eliminovať útočnú snahu súpera. Lenže Košičania sa spoliehali na svoju rýchlosť, častejšie prečíslili obranu súpera a vyplatilo sa im to. V 28. minúte zvýšil na 3:1 svojim druhým gólom v zápase Zálešák, keď spoza brány nahodil puk na brankára Laca a ten si ho vrazil do siete. Aktívne hrajúci Zálešák mal o dve minúty neskôr ďalšiu obrovskú príležitosť, ale Laco jeho šancu zlikvidoval. Hostia zdramatizovali v závere druhej tretiny vývoj duelu, keď v 36. minúte Korhoňovu strelu z diaľky pustil Hudáček pomedzi betóny a o štyri minúty neskôr ten istý hráč vyrovnal na 3:3. Do záverečnej dvadsaťminútovky vstúpili obidve mužstvá s odhodlaním strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Útoky sa striedali na obidvoch stranách a brankári boli neustále v permanencii. S pribúdajúcimi minútami sa tempo hry stupňovalo a pribúdal aj väčší dôraz v osobných súbojoch. Košičania mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď sa v 55. minúte dostal do brejku Kristek, no Laco sa vyznamenal. Napokon rozhodol Kristek, ktorý v 59. minúte poslal víťaznú vizitku Lacovi – 4:3.