Futbalová Doxxbet liga mala na programe zaujímavý zápas. V ňom cestovala siedma Nitra na trávnik durhých Michaloviec.

Ilustračný obrázok k článku Remíza na trávniku druhých Michaloviec: FC Nitra dohrával zápas bez dvojice hráčov!

Zápas sa začal v dobrom tempe. Hneď v úvode mali šancu domáci futbalisti v podobe priameho kopu, no výraznešie ohrozenie nitrianskej brány z toho nebolo. V druhej minúte sa však mohla presadiť aj Nitra, no loptu letiacu za chrbáť brankára Michaloviec vyrazil obranca domáceho tímu. Skóre zápasu sa menilo v 23.minúte. Urblík po aute strieľal na domácu bránu a vymietol pavučiny v ľavom hornom rohu (0:1). V 43.minúte zápasu predviedol nitriansky brankár Stránsky bravúrny zákrok, keď vychytal osamoteného Kunca, no odrazenú loptu napokon do nitrianskej brány dorazil Danko (1:1).

Tesne po zmene strán mal opäť Kunca skvelú príležitosť, no svoju šancu nevyužil. Následne mali Michalovce niekoľko dobrých príležitostí, no skóre sa naďalej nemenilo. Nitra musela posledné minúty dohrať bez Ivančíka a Dubeňa, ktorí dostali červenú kartu. V tretej minúte nadstaveného času sa mohli domáci dostať do vedenia, no gól pre „ruku“ neplatil. Nitra tak aj v oslabení dokázala vybojovať cenný bod na ihrisku silného súpera.

MFK Zemplín Michalovce – FC Nitra 1:1 (1:1)