Rebríček najúspešnejších futbalových klubov: FC Nitra patrí 12. miesto

Slovan Bratislava je najúspešnejším slovenským futbalovým klubom na základe umiestnenia v ligových sezónach za roky 1993 - 2013. FC Nitra sa v rebríčku umiestnil na 12. mieste.

Ilustračný obrázok k článku Rebríček najúspešnejších futbalových klubov: FC Nitra patrí 12. miesto

Poradie priniesla oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Kluby za umiestnenia na týchto pozíciách získali body podľa kľúča, akým sa hodnotia preteky formuly 1 (1. miesto – 25 bodov, 2. – 18, 3. – 15, 4. – 12, 5. – 10, 6. – 8, 7. – 6, 8. – 4, 9. – 2 a 10. miesto – 1 bod). Pri zhotovovaní rebríčka brali jeho zostavovatelia do úvahy iba kluby, ktoré skončili na týchto pozíciách, nakoľko to bol najnižší počet klubov, ktorý štartoval v každom z doterajších 20 ročníkov najvyššej slovenskej súťaže.

Jasne vedú „Belasí“

„Belasí“ získali dovedna 315 bodov, pričom sedemkrát brali najvyšší možný počet za zisk ligového primátu. Na druhej pozícii je s 277 bodmi šesťnásobný slovenský šampión MŠK Žilina a tretia priečka patrí Spartaku Trnava (207). Nasledujú MFK Košice, Inter Bratislava, MFK Ružomberok, Artmedia Petržalka, Dukla Banská Bystrica, AS Trenčín a elitnú desiatku uzatvára Tatran Prešov. Klub spod Zobora skončil v hodnotení na 12. mieste so ziskom 54 bodov.

Majstrovský titul doteraz získalo šesť rôznych klubov, do prvej trojky sa aspoň raz dostalo celkovo 13, do prvej desiatky 23 klubov.