Prvý zápas v roku 2014: Corgoni porazili piešťanských hokejistov!

Nitrianski hokejisti sa predstavili na domácom ľade v prvom zápase v roku 2014. Corgoni napokon doma zdolali Piešťany.

Ilustračný obrázok k článku Prvý zápas v roku 2014: Corgoni porazili piešťanských hokejistov!

Vedenia sa ujali domáci hráči až po štvrťhodine hry, keď využili presilovku, puk po strele Michala Nováka tečoval do brány hostí Filip Bajtek. V 18. minúte pridali Nitrania druhý gól, po peknej kombinácii využil ďalšiu presilovku Peter Ordzovenský. Piešťany dokázali ešte do konca prvej tretiny znížiť na rozdiel jedného gólu. Jeho autorom bol v 20. minúte Matej Mišura – 2:1.

Bojovný výkon

V druhej časti stretnutia videli diváci skôr boj ako hokej, najväčšiu šancu mal v polovici stretnutia domáci Henrich Ručkay, no svoj nájazd z ľavej strany v gól nepretavil.

Tománek rozhodol

V 7. minúte tretej časti stretnutia využili domáci ďalšiu presilovku, do puku sa oprel, tentokrát v pozícii obrancu, Tománek a Nitra viedla opäť dvojgólovým rozdielom. V závere si tréner hostí vzal oddychový čas, po ktorom vykorčuľovali hostia na ľad šiesti proti štyrom, no v presilovke už zmeniť skóre nedokázali.