Prvý zápas excelentný: Rytieri vstúpili do jarnej časti víťazne!

Prvý zápas jarnej časti najvyššej súťaže už majú nitrianski hokejbalisti za sebou. Súperovi nedali žiadnu šancu.

Ilustračný obrázok k článku Prvý zápas excelentný: Rytieri vstúpili do jarnej časti víťazne!

Už od úvodu zápasu prevzala Nitra oprate zápasu do svojich rúk. Najprv sa v siedmej minúte počas presilovej hry presadil Ladiver. O päť minút sa sieť hostí po Thronovej strele rozvlnila znova (2:0). Nitra hrala svoju hru. Koncom prvého dejstva domáci hokejbalisti prežili oslabenie o dvoch hráčov.

Držali si odstup

Dobrá hra nitrianskeho mužstva pokračovala. V 20. minúte rozvlnil sieť hostí Slovák. Hostia sa zmohli na odpoveď až v 28. minúte, keď loptičku do nitrianskej brány dostal Demáček. Radosť však na hokejkách Považskej Bystrice dlho nevydržala. Na rozdiel troch gólov opäť zvyšoval Rímsky (4:1).

Nitra víťazne

Skóre tretej tretiny otvorili hostia. V 34. minúte sa presadil Stránovský (4:2). To však bolo z pohľadu Považskej Bystrice všetko. V 37. minúte skóroval v drese Nitry hrajúci Beniač a bodku za víťazným stretnutím dal v 40. minúte Ladiver. Nitra si tak pripísala dôležité body do extraligovej tabuľky.

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – Považská Bystrica 6:2

HBK Nitrianski Rytieri Nitra	 6 : 2	KKF Double Team PB