Marek Pindeš Iné športy

Prvé body hádzanárok

Prvá liga hádzanej žien 3. kolo.

HK Nitra – Čadca 27:21 (17:19). HK Nitra: Bibeňová – Behinská, Brahová 3, Tvrdoňová, Korytárová 4, Kvasňovská 2, Bírová, Rísová 3, Halmová Do 1, Gabulová 5, Halmová De. 7, Lieskovská 2.

V treťom kole prvej ligy hádzanej žien privítali v Mestskej športovej hale na Klokočine hádzanárky HK Nitra súperky z Čadce. Nitra nastupovala do stretnutia s odhodlaním vyhrať a pripísať si do tabuľky prvé body v novej sezóne. Prvý polčas však z domácej strany zaostal za očakávaním. Zverenkyne trénera Talára slabým dôrazom v obrannej hre dovolili súperkám často skórovať. Do šatní išli oba tímy za stavu 17:19. Po zmene strán domáce hráčky zrýchlili hru v ofenzíve i pohyb bez lopty. Rovnako zlepšili obrannú činnosť z čoho pramenili aj viaceré protiútoky. Nitrianky sa dokázali od svojich súperiek gólovo odpútať až v 15. minúte druhého polčasu. V závere si už vedenie z rúk nepustili a víťazstvom 27:21 sa tešili z prvého víťazstva v sezóne. ** Peter Talár tréner:** „Dievčatá vedeli aká je situácia, prakticky sme boli v suteréne prvej ligy, takže dôležitosť dnešného víťazstva bola veľmi veľká. Chcem poďakovať dievčatám za veľkú bojovnosť a nasadenie."