Prvá prehra basketbalistov: Nitra proti Interu ťahala za kratší koniec

Nitrianski basketbalisti ešte v tejto sezóne nenašli premožiteľa. To sa však zmenilo na palubovke Interu Bratislava.

Ilustračný obrázok k článku Prvá prehra basketbalistov: Nitra proti Interu ťahala za kratší koniec

Hráči bratislavského klubu vstúpili do náročného zápasu disciplinovanejšie. Hneď v úvode stretnutia sa im podarilo vybojovať dvojciferný náskok nad hosťujúcim tímom. Ľubomír Urban svojim zverencom naordinoval oddychový čas, po ktorom sa Nitrania prebrali a znížili na rozdiel troch bodov (24:21). V druhej desaťminútovke predvádzali lepšiu hru domáci basketbalisti a zaslúžene išli do šatní s desaťbodovým vedením (45:35).

Tesná prehra

V tretej štvrtine si bratislavský tím vybojoval už 12-bodový náskok. Urbanovi zverenci tak opäť ťahali za kratší koniec. Návrat do prehratého zápasu sa podaril pred poslednou časťou stretnutia, keď nitrianski basketbalisti prehrávali iba 4-bodovým rozdielom . Trestné hody v posledných minútach stretnutia rozhodli. Niekoľko chýb nitrianskych hráčov znamenalo tesnú prehru a prvú stratu v tejto sezóne za stavu 80:78.

BK Inter Incheba Bratislava – EDYMAX SPU Nitra 80:78 (24:21, 21:14, 19:25, 16:18)