Nitriansky futbalový odchovanec Matúš Bartošek odcestoval s reprezentáciou do 19 rokov do Turecka. V prípravnom zápase s domácim tímom strelil dva góly.

Ilustračný obrázok k článku Prípravný zápas futbalovej reprezentácie do 19 rokov: Nitriansky odchovanec strelil Turecku dva góly!

Nitriansky futbal vychováva talentovaných hráčov. Verejnosť o tom presvedčil aj mladý Matúš Bartošek. Ten sa postavil v drese slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov v prípravnom zápase proti rovesníkom z Turecka.

Iba remíza

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov vyhrávala o dva góly. V druhom polčase však Turecko dokázalo znížiť na rozdiel jediného gólu. V nadstavenom čase domáci futbalisti dokonca vybojovali remízu 2:2.

Strelec oboch gólov

O oba góly slovenskej futbalovej reprezentácie sa postaral hráč Nitry. Matúš Bartošek najprv prekonal domáceho brankára v 29. minúte. Nitriansky stredopoliar sa radoval aj o 4 minúty neskôr. Bartošekove góly znamenali cennú remízu slovenskej reprezentácie.

Turecko 19 – Slovensko 19 2:2 (0:2)

Góly Slovensko: 29. minúta a 33. minúta Bartošek