V 34.kole najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže pod Zobor pricestovali hráči vedúceho celku ligy. Prievidza si s Nitrou poľahky poradila.

Ilustračný obrázok k článku Prievidza nedala nitrianskym basketbalistom šancu: Pod Zoborom padla povestná stovka

Vedúci celok SBL prišiel pod Zobor v dobrej nálade povzbudený desiatkami fanúšikov. V prvých minútach stretnutia Nitra – Prievidza dokázal domáci celok s hosťami držať krok. Prievidza si však postupne vypracovala náskok, ktorý sa stále viac a viac prehlboval. Po odohratí polčasu už bol rozdiel markantný (25:46).

V nasledujúcom priebehu už približne 350 divákov, ktorí si našli cesto do nitrianskej Mestskej haly, videlo jednostranný basketbal. Nitrania sa pod košom presadzovali len s ťažkosťami, čo napokon vyústilo v pokorenie magickej stobodovej hranice, ktorú si pre Nitru Prievidza pripravila.

MBK SPU Nitra – BC Prievidza 52:101 (25:46)