Rastislav Búgel Iné športy

Nitrianski hokejbalisti mali počas tohto víkendu pred sebou jedinú úlohu. Dohrať posledný zápas základnej časti aktuálneho ročníka hokejbalovej extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Posledný zápas základnej časti úspešný: Rytieri doma porazili Svidník, hetrik Königa

Nitrianski Rytieri nastúpili na svoj posledný zápas základnej časti v aktuálnom ročníku hokejbalovej extraligy mužov. Domáci tím začal zápas lepšie. V štvrtej minúte sa Rytieri dostali zásluhou Königa do vedenia. Vyrovnaný zápas pokračoval gólom hostí už o dve minúty neskôr. Do konca prvej tretiny Rytieri vsietili zásluhou Königa ešte jeden gól a dostali sa tak do vedenia (2:1).

Hneď v úvode prostrednej časti sa hosťom podarilo vyrovnať (2:2). V 22.minúte sa po naskočení z trestnej lavice dostal pred hosťujúceho brankára Ščasný a nezaváhal (3:2).

V poslednom dejstve bolo gólové šťastie naklonené domácemu tímu. Beniač dorážal loptičku za brankára hostí a König uzatváral svoj trojgólový zápas.

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – HBK Lion Svidník 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)