Nitra má svoje zastúpenie aj v druhej hokejovej lige. Hokejisti spod Zobora si konečne napravili chuť.

Ilustračný obrázok k článku Poriadna nakladačka v druhej lige: Nitrianski hokejisti rozdrvili tím z Hamuliakova

V štvrtom kole tretej slovenskej najvyššej hokejovej súťaže sa nitrianski hokejisti predstavili na domácom ľade. Ich súperom bol klub z Hamuliakova. Prvý gól stretnutia padol už v tretej minúte počas presilovej hry domáceho mužstva z hokejky Golasa. Od tejto chvíle bola hra plne v rukách Nitry. V siedmej minúte premenil svoju šancu Kurej a po 8 minútach hry prišla ďalšia premenená presilová hra, kde gól strelil Ivo Tománek (3:0).

V druhom dejstve sa roztrhlo vrece s presnými zásahmi Nitry. Postupne hosťujúceho brankára prekonali Tománek, Golas, Hronský a Blickling (7:0). Koncom tretiny sa podarilo konečne skórovať aj hráčom Hamikova. V 39.minúte sa presadil Foltín (7:1).

Nitre v poslednom dejstve nič nebránilo dohrať dobre rozbehnutý zápas. Po minúte hry však znižoval Hegely a onedlho aj Strapák (7:3). To však bolo z hokejok hostí všetko a prišla sprcha v podobe nitrianskych zásahov. V priebehu posledných troch minút zápasu sa postupne presadili Golas, Bafrnec, Ďurech a znova Bafrnec. Nitra tak po sérii nepresvedčivých výsledkov konečne úradovala naplno.

HK 96 Nitra – Hamikovo 11:3 (3:0, 4:1, 4:2)