Monika Földešiová Hokej

Po nádielke gólov pokračuje Nitra ďalej

V poradí druhý play off zápas v hokejovej extralige skončil pre Nitru fiaskom.

HC Košice – HK K CERO Nitra 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Góly: 5. Šeda (Jenčík), 31. Zálešák (Fabuš, Jenčík), 47. Tabaček (Bartoš), 48. Miklík (Šterbák, Pašek), 55. Dravecký (Fabuš, Gron), 56. Jenčík (Vorel). Rozhodovali: Gašparík, P. Grečko – Rovenský, Smrek, vylúčení: 6:10, navyše: Gabriš a Slovák (obaja Nitra) 10. minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5471 divákov
/stav série 2:0/

V košickej Steel aréne sa hral od úvodných minút rýchly hokej, čo sa páčilo najmä divákom. Tí si prišli na svoje v 5. minúte počas presilovej hry domáceho tímu. Šeda nahodil puk pred bránku hostí a König si ho nechtiac vrazil do vlastnej siete – 1:0. Nitrania vsádzali na rýchle protiútoky a blízko ku gólu mal v 9. minúte Chrenko. Jeho nepríjemná strela po ľade našla iba dobre stojaceho Hudáčka. „Oceliari“ sa prezentovali peknou kombinačnou hrou avšak ani po dobrých príležitostiach Fabuša a Kristeka nedokázali zvýšiť svoje vedenie. Dve minúty pred koncom prvej tretiny mal na hokejke vyrovnávajúci gól Podstavek, ale Hudáček sa prezentoval pekným zákrokom. Na začiatku druhého dejstva Košičania zatlačili súpera v obrannom pásme, ale ani po dobrých zakončeniach Draveckého a Miklíka sa stav nemenil. S pribúdajúcimi minútami zvýšili hostia útočnú aktivitu, no do výraznejších príležitostí sa nedostali. V 31. minúte inkasovali po druhý raz, keď sa po Fabušovej strele dostal k vyrazenému puku Zálešák a pohodlne dopravil puk za Lacov chrbát. O dve minúty neskôr mohol zvýšiť vo vlastnom oslabení Miklík, ktorý však nezužitkoval časovanú prihrávku Kristeka. Do záverečnej tretiny vstúpili obidve mužstvá s cieľom, čo najskôr skórovať. Na jednej strane nepochodil Jenčík, na druhej Ručkay, ktorý sám zoči-voči Hudáčkovi nedokázal prepasírovať puk do siete. V 47. minúte sa stav predsa len zmenil a na 3:0 upravil obranca Tabaček. O necelú minútu sa trafil z otočky Miklík a prakticky rozhodol o osude stretnutia – 4:0. To však nebolo všetko v 55. minúte zvýšil na 5:0 Dravecký a definitívnu bodku za stretnutím dal štyri minúty pred koncom stretnutia Jenčík – 6:0. Košičania si už víťazstvo nenechali vziať a v sérii sa ujali vedenia 2:0.