Nitrianski futbalisti cestovali v 9.kole druhej najvyššej futbalovej súťaže na trávnik trnavského B tímu. Zverencom trénera Hippa sa podaril husársky kúsok.

Ilustračný obrázok k článku Parádny výsledok nitrianskych futbalistov: FC Nitra zostrelil bleskovým úvodom trnavské béčko!

Nitrianski futbalisti potrebovali plný bodový zisk ako soľ. Počas deviateho kola Doxxbet ligy cestovali na trávnik trnavského “B” tímu. Pred dvoma stovkami divákov sa odohrával prevažne jednostranný futbal v podaní FC Nitra.

Nitra mala raketový nástup do zápasu. Už v druhej minúte strentutia sa presadil Jozef Urblík, aby o šesť minút neskôr zaknihoval presný zásah aj Matúš Paukner. Domáci tím sa k odpovedi do polčasu nezmohol (0:2).

V druhom polčase Nitrania pokračovali v útočnej snahe. Trnava sa k ohrozeniu nitrianskeho brankára takmer nedostala. V 87. minúte sa ešte presadil Martin Boszorád v drese FC Nitra a bolo dobojované.

FC Spartak Trnava (B) – FC Nitra 0:3 (0:2)