Futbal

V sobotňajšom stretnutí 4. kola Fortuna ligy remizovali futbalisti ViOnu Zlaté Moravce-Vráble s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1. Oba tímy ešte v novej sezóne neokúsili pocit z víťazstva, Moravce v jej doterajšom priebehu nazbierali dva body, Liptáci tri.

Ilustračný obrázok k článku ViOn opäť nezvíťazil: Cez polčas sme v kabíne museli ZVÝŠIŤ hlas, prezradil tréner
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Oba gólové momenty sa na Požitaví zrodili už v prvom polčase. V 14. minúte Samuel Suľa umiestnenou strelou k žrdi prekonal hosťujúceho brankára Dominika Sváčeka – 1:0. Hráči Tatrana vyrovnali o päť minút neskôr, keď Imrich Bedecs po dobrom centri umiestnil loptu hlavou do siete – 1:1.

ViOn mohol v závere stretnutia strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Ďubek pred Sváčekom neuspel a Mondekovu strelu zastavila žrď.

Ján Kocian, Zlaté Moravce: „My sa trochu trápime s efektivitou. Na to trpíme. Dostať súpera pod tlak na 10–15 minút je málo. Cez polčas sme v kabíne museli zvýšiť hlas. Musíme dať do hry viac kvality. Kyziridis u mňa skončil, nikto ma nebude vydierať.“

Jozef Kostelnik, Liptovský Mikuláš: „Pre nás to je dobrý bod, aj keď sme chceli vyhrať. Nakoniec sme mali aj šťastie, keď domáci hráč trafil v závere do žrde, ale lopta sa odrazila do poľa. Nám sa to iste stalo v prvom polčase. Druhý polčas boli domáci aktívnejší. Škoda, mali sme svoje šance do prestávky. Takže jedna tyč, druhá tyč, asi to tak malo byť a remíza je spravodlivá.“

Prečítajte si tiež

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Tatran Lipovský Mikuláš 1:1 (1:1)

Góly: 14. Suľa – 19. Bedecs. ŽK: Pintér, Mondek, Grozdanovski, Vestenický, Suľa – Jendrišek, Václavik, Sváček, Nečas. Rozhodovali: Smolák – Jánošík, Halíček

Zlaté Moravce: Lukáč – Balan, Pintér, Bednár, Suľa – Duga, Ďubek, Pinte – Grozdanovski (65. Brenkus), Vestenický (65. Niarchos), Mon­dek

Liptovský Mikuláš: Sváček – Popovič, Bedecs, Bielák, Nečas – Gerát (78. Voško), Václavik, Staš (59. Totka) – Laura (36. Diviš), Jendrišek, Káčerík (78. Matoš)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.