Rastislav Búgel Šport Iné športy

Úspešný týždeň topoľčianskych hokejistov: Tri zápasy, tri cenné víťazstvá

Topoľčianski hokejisti majú za sebou úspešný týždeň. Tešili sa v ňom až v troch prípadoch.

Ilustračný obrázok k článku Úspešný týždeň topoľčianskych hokejistov: Tri zápasy, tri cenné víťazstvá

Počas uplynulého týždňa čakali na hokejistov Topoľčian tri náročné stretnutia. Na úvod týždňa privítali na domácom ľade Považskú Bystricu. Zápas to bol poriadne pútavý. Topoľčany rozhodli počas prvého dejstva, keď súperovi nastrieľali 4 góly a len jediný inkasovali. Druhá tretina gól nepriniesla a gólový kolotoč prišiel až v poslednej časti zápasu. Oba celky strelili po 3 presné zásahy a tak sa Topoľčany tešili so zisku bodov po víťazstve 7:4.

HC Topoľčany – HK'95 Považská Bystrica 7:4 (4:1, 0:0, 3:3)

Góly: 7., 11., 19. Kalináč, 17. Nemček, 41. Hudec, 43. Priganc, 45. Tábi – 41., 42. Klíma, 5. Dolinajec, 59. Kubiš

Následne sme sa mohli tešiť na 30. kolo prvej ligy. V ňom naši hokejisti privítali na svojom ľade súpera z Martina. Tabuľkové postavenie hovorilo jasnou rečou a tak napokon konečný výsledok nebol prekvapením. Topoľčany v úvodnom dejstve strelili dva góly a k nim pridali po tri presné zásahy v oboch nasledujúcich dejstvách.

HC Topoľčany – MHC Martin B 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)

Góly: 10. a 29. Hrudík, 7. Hruška, 26. Dobrý, 31. Pekačík, 43. Gašparovič, 45. Kalináč, 60. Nitriansky

Na záver pracovného týždňa, v dohrávke 22. kola, cestovali hokejisti na ľad do Spišskej Novej Vsi. Zápas to bol ako remeň. V úvode sa Spišská dostala do dvojgólového vedenia, no Topoľčany zbrane nezložili. Zavelili totiž na obrat. Po druhej tretine bolo manko len jegnogólové (3:2). V závere zápasu sa presadil Laššo a Kalináč a Topoľčany tak dokonali famózny obrat.

HK Spišská Nová Ves – HC Topoľčany 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Góly: 8. Findura, 16. Giľák, 23. Hamráček – 34. Nitriansky, 37. Gašparovič, 49. Laššo, 50. Kalináč

Zdroj: Dnes24/TASR