Iné športy

Hokejisti HC Topoľčany hostili počas tretieho kola súpera z HK Gladiators Trnava. Zápas napokon muselo rozhodnúť až predĺženie.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany hostili soka z Trnavy: Hokejisti zvíťazili po predĺžení, hrdinom Uhnák

Tretie kolo prvej hokejovej ligy prinieslo meranie síl dvoch celkov, ktorým sa v doterajšom priebehu súťaže príliš nedarilo. Topoľčany v prvom kole prehrali 1:2 s Martinom, v druhom kole podľahli na ľade Michaloviec vysoko 0:6. Trnava na úvod prehrala v Bratislave pohľadom domáceho celku 5:3. Radosť im neprinieslo ani druhé kolo, v ktorom doma nestačili Dubnici nad Váhom (5:9).

Oba celky tak v treťom kole potrebovali bodovať. To sa im napokon aj podarilo, no bodový zisk si podelili.

Topoľčianskych hokejistov posielal v štvrtej minúte do vedenia Dvonč (1:0). Domáci brankár Halo kapituloval až z ojedinelej akcie hostí v 18. minúte, kedy puk za jeho chrbát dostal Hrbáčik (1:1).

V druhom dejstve potrestal nevyužité šance domácich Trnavčan Szalay (1:2). Topoľčanom sa stále nedarilo prekonať hosťujúceho brankára. Zápas zachraňoval pred koncom Bystričan hrajúci v drese domácich Topoľčian (2:2). Zápas tak smeroval do predĺženia, v ktorom sa podarilo doviesť zápas do víťazného konca domácim hokejistom. Dva body Topoľčian napokon zabezpečil Uhnák.

Topoľčany sa najbližšie predstavia na ľade Spišskej Novej Vsi v piatok 21. septembra. V nedeľu 23. septembra budú doma hostiť HK ORANGE 20.

HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 3:2pp (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 4. Dvonč (Klenko, Gergel), 60. Bystričan (Hruška), 62. Uhnák (Bečka) – 18. Hrbáčik (Hudec, Valo), 31. Szalay (Schmidt, Ševčík). Strely: 40:28. Vylúčenia: 7:6 na 2 min., navyše Klema 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák – Purgat, Konc D. Konc J. Diváci: 642.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Hrudík, Duran, Bystričan, Hruška, Gergel A. – Tábi, Uhnák, Bečka – Kluka, Tomčák, Podstavek – Šťastný, Klenko, Gergel D. – Pekarčík, Laššo, Dvonč

Trnava: Brucháč – Kuna, Šimek, Mihalko, Burian, Housa, Klein, Kortmúth, Šanko – Szalay, Schmidt, Ševčík – Hrbáčik, Valo, Hudec – Ftáčnik, Klema, Škokor – Mikeš, Lindesman, Lukačovič