Anton Hrachovský Futbal

Zámčanky odštartovali baráž: Boj o postup začali remízou s Trenčínom

Futbalistky FC Union Nové Zámky bojujú o postup medzi slovenskú ženskú elitu. Majú za sebou úvodný duel, ktorý odohrali proti proti hráčkam Trenčína.

Ilustračný obrázok k článku Zámčanky odštartovali baráž: Boj o postup začali remízou s Trenčínom

Prvý barážový súboj Novozámčaniek skončil po 90 minútach nerozhodne 1:1. Skóre duelu otvorila už v druhej minúte Katarína Dugovičová, no Trenčín stihol ešte v úvodnom dejstve vďaka zásahu kapitánky Šiškovej vyrovnať.

Nasledovali tak strely zo značky pokutového kopu, ktoré sa konajú po každom z barážových stretnutí. Budú pomocným kritériom pri rovnosti bodov. Úspešnejšie v nich boli Trenčanky, ktoré zvíťazili pomerom 5:4, vďaka čomu sa usadili na prvej priečke tabuľky o postup do 1. ligy.

V ďalšom stretnutí 23. júna narazia Zámčanky na hráčky Popradu.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC Union Nové Zámky – AS Trenčín 1:1 (1:1)

Góly: 2. Dugovičová – 44. Šišková