Anton Hrachovský Šport

Zámčania úspešní na Šurianskej desiatke: Brali hneď dve prvé miesta, FOTO

Milovníci behu sa stretli na mestských pretekoch v susedných Šuranoch. Výraznú stopu na nich zanechali i pretekári z nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Zámčania úspešní na Šurianskej desiatke: Brali hneď dve prvé miesta, FOTO

Cez víkend sa v Šuranoch rozbehli bežci asfaltovými ulicami mesta a mestskej časti Nitriansky Hrádok na podujatí Šurianska desiatka, ktoré zorganizovalo Mesto Šurany v spolupráci s tamojším gymnáziom. Na pretekoch sa predstavilo viacero bežcov z nášho mesta.

V kategórii mužov od 18 rokov a vyššie sa predstavili na štarte i pretekári z Nových Zámkov – na deviatom mieste do cieľa dobehol Samuel Polák s výsledným časom 00:45:19. Na 13. priečke ho nasledoval Vladimír Karvaj (00:47:35). Miroslav Janoučík dobehol na 22. pozícii, dve miesta za ním Andrej Jacko. Ďalší Zámčan Tibor Kubatka klasifikovaný nebol. Medzi žiakmi sa prezentoval i Jakub Thomas Muller z ZŠ Nábrežná, ktorý dobehol na 4. pozícii.

Nové Zámky brali i prvé miesta

Všetkých Novozámčanov iste potešilo celkové víťazstvo Dany Janečkovej z Atletického clubu Nové Zámky. V hlavnej kategórii žien dobehla do cieľa na prvom mieste s celkovým časom 00:20:16. V kategórii Hobby mužov na 3 000 metrov zvíťazil Novozámčan Marek Kecskés, ktorý triumfoval s časom 00:10:52.

Celkové výsledky Šurianskej desiatky 2016

Muži (10 km): 1. Matúš Kompas (TJ Slovan Duslo Šaľa) 37:48, 2. Ľuboš Bogdányi (SITA Sport Team/Galanta) 37:53, 3. Branislav Plachý (SOŠT Šurany) 39:42
Muži (3 km): 1. Marek Kecskés (AC Nové Zámky) 10:52
Ženy (5 km): 1. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 20:16, 2. Lucia Tvrdoňová (Šurany – Nitr. Hrádok) 21:54, 3. Kristína Pavlíková (AK Lokomotíva Šurany) 23:37
Ženy (3 km): 1. Veronika Tóthová (Šušky-Hrušky) 14:01