V dohrávanom stretnutí 35. kola Tipos extraligy zvíťazili v nedeľu hokejisti Liptovského Mikuláša doma nad Novými Zámkami 5:3. Novozámčania si tak nevylepšili vyhliadky v boji o účasť vo vyraďovacej časti a na 11. priečke majú odstup od desiateho Prešova naďalej päť bodov.

Ilustračný obrázok k článku Vyhliadky na play-off nevyzerajú ružovo: Nové Zámky nestačili na Liptovský Mikuláš

V dueli dvoch posledných tímov tabuľky sa celkovo trikrát menilo vedenie.

Skóre otvorili hostia, keď sa v 7. min trafil v presilovej hre Langkow. Početnú výhodu však v 11. min využil aj Hovorka a po jeho zásahu Liptáci viedli 2:1. Ešte do prestávky dokázali hostia vyrovnať, keď 14 sekúnd pred sirénou skóroval Mišiak.

Po chybe domácich sa sám pred brankárom Liptákov ocitol Klempa a Novozámčania v 24. min opätovne viedli.

Desať minút pred koncom tretej tretiny však domáci využili presilovku zásluhou Krišku a vyrovnali na 3:3. Víťazný gól strelil v 56. min obranca Varttinen, ten istý hráč potom ešte pridal poistku do prázdnej bránky.

Ďalšie zaujímavé čítanie

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)

Góly: 8. Ďurina (Uhrík, Varttinen), 11. Hovorka (Kriška, Uhrík), 51. Kriška (Hovorka, Handlovský), 56. Varttinen (Hovorka), 60. Varttinen (Handlovský) – 7. Langkow (Holenda, Farley), 20. Mišiak (Bull, Ahlholm), 24. Klempa (Langkow, Števuliak). Rozhodovali: Müllner, Snášel – Junek, Crman, vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 450 divákov

Liptovský Mikuláš: Kozel – Ventelä, Varttinen, Salija, Kurali, Pavúk, Mezovský, Droppa – Kriška, Hovorka, Handlovský – Michalík, Elo, Obdržálek – Ďurina, Uhrík, Matúš Paločko – Haluška, Babka, Jurík – Dunčko

HC Nové Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Knižka, Kozák, Ligas, Holenda, Roman – Jackson, Šiška, Farley – Števuliak, Langkow, Klempa – Mišiak, Fetkovič, Alholm – T. Varga, Barto, Šišovský – Tóth