Anton Hrachovský Hokej

Hráči MHC Nové Zámky privítali na domácom ľade ´vojakov´ z Trenčína.

Ilustračný obrázok k článku Tri body ostávajú doma! Nové Zámky porazili v nervóznom dueli Duklu Trenčín, FOTO
14

Zápas tabuľkových susedov bol duelom o šiestu priečku tipsportligovej tabuľky. Od úvodného hvizdu sa hral svižný hokej, no bez výraznejšej gólovej príležitosti. Až v 8. minúte dostal dobrú prihrávku spoza brány hosťujúci Hecl, zblízka však Košarišťana neprekonal. O niekoľko sekúnd neskôr neuspela trenčianska dvojica Varga – Bartovič. V 11. minúte preveril Valenta z kruhu Štrauch ale trenčiansky gólman dobre zasiahol vyrážačkou. O dve minúty neskôr urobili domáci chybu pri rozohrávke, puku sa zmocnil Varga, no poslal ho len do Košarišťanových betónov. Na druhej strane predviedol peknú akciu Nejezchleb, ale faulovaný nedokázal zasunúť puk za Valenta. 63 sekúnd pred koncom úvodného dejstva sa domáci ujali vedenia, keď Kudla zblízka využil presilovú hru.

Domáci boli v druhej tretine aktívnejším mužstvom, no boli to Trenčania, ktorí v 32. minúte vyrovnali. Sojčík dostal v presilovke dobrú prihrávku spoza brány a z prvej prekonal Košarišťana. V ďalšej, tentoraz domácej, presilovke mohol vyrovnať Hruška ale Valent si svoje miesto zastal. Rovnako dopadol aj Štrauchov a tri Ručkayove pokusy. Záver druhého dejstva sa však opäť niesol v znamení Novozámčanov. Do konca ostávalo 32 sekúnd, keď po ľavom krídle unikol Zbořil a hoci tiesnený, prestrelil Valenta.

V tretej tretine hrali domáci takmer 2-minútové oslabenie o dvoch hráčov. Novozámčania sa však vďaka obetavému výkonu a tiež faktu, že Krejči poslal puk len do žrde, ubránili. Hostia nevyužili ani ďalšiu početnú výhodu, v ktorej proti Bartovičovmu príklepu z pravého kruhu výborne zasiahol Košarišťan. Ku koncu stretnutia sa hra vyostrila a boli udelené aj osobné tresty. Možnosť hrať presilovku dostali aj domáci a už po niekoľkých sekundách ju pohotovo využil Hruška.

MHC Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 19. Kudla (Šimun, Štrauch), 40. Zbořil (Jurík, Zaťko), 56. Hruška (Štrauch, Šimun) – 32. Sojčík (Mikula, Radivojevič).

Rozhodovali: Fridrich, D. Konc st. – Tvrdoň, D. Konc ml., vylúčení: 8:7, navyše: Novák 10 minút za nešportové správanie sa – Dlouhý 10 minút za nešportové správanie sa, Bokroš 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Zostavy:

Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hain, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Šimun, Fábry, Nejezchleb – Henderson, Ondrušek, Rzavský

Trenčín: Valent – Krejčí, Rýgl, Holenda, Gula, Frühauf, Luža, Krajč, T. Bokroš – Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, Švec, T. Varga – Mikula, R. Dlouhý, D. Hudec – M. Luhový, Pardavý, Špankovič

Čo na to tréneri?

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: Bol to dôležitý zápas – boj o šieste miesto. V priamej konfrontácii priniesol zaujímavý, rušný a emotívny zápas. Na moje gusto bolo veľmi veľa vylúčených. Z našej strany tam bolo veľa zbytočných faulov. V tomto zápase sme potvrdili prvé miesto v celej lige v oslabovkách. Po veľmi obetavom výkone, pri oslabení o jedného resp. dvoch hráčov v záverečnej tretine sme ubojovali víťazstvo a zaslúžene sme vyhrali.

Peter Oremus, tréner Trenčína: Jeden gól v takomto zápase je určite málo na to, aby sme boli úspešní. Bolo veľmi dôležité, že Zámky dali na konci druhej tretiny gól na 2:1 po našej hrubej chybe, čo sa nám nemôže stávať. Realizácia našich presilových hier v tretej tretine nebola taká, ako si predstavujem. To rozhodlo o výsledku a tým pádom Zámky zaslúžene zvíťazili.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.