Anton Hrachovský Hokej

Proti Košiciam prvý bod v sezóne: Pospíšil s gólom ala Peter Forsberg, FOTO

Až v piatom vzájomnom zápase sezóny sa podarilo Novozámčanom bodovať.

Ilustračný obrázok k článku Proti Košiciam prvý bod v sezóne: Pospíšil s gólom ala Peter Forsberg, FOTO
15

Bilancia tohtosezónnych vzájomných zápasov oboch celkov vyznievala pred duelom jasne v prospech Košičanov, ktorí mali na konte už štyri výhry. Úvodné minúty stretnutia patrili „oceliarom“, keď predovšetkým Kafka mohol bekhendom otvoriť skóre. Úspešným strelcom mohol byť aj Pospíšil, ktorému posunul puk Hruška, ale Habal zneškodnil pokus domáceho útočníka. V 7. minúte dostali hostia možnosť hrať 40-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú už po 15 sekundách využil strelou spomedzi kruhov Derliuk. Novým Zámkom sa podarilo vyrovnať v 13. minúte. Pospíšil sa predral cez dvoch obrancov a elegantne blafákom ako Peter Forsberg zasunul puk do bránky.

V úvode druhej tretiny nebezpečne pohrozila košická dvojica Šerbatov – Ignatuškin, ale Kristín situáciu ustál. Na druhej strane predviedol pekný slalom Zaťko, ktorý sa snažil zakončiť bekhendom do vinkla, Habal bol však proti. Hostia išli do vedenia aj druhýkrát, keď Sýkora dorazil Kochovu strelu od modrej za chrbát domáceho gólmana. Košičania boli v druhom dejstve lepší. Nebezpečným pokusom sa prezentoval Ignatuškin, ale Kristínova vyrážačka bola rýchlejšia. Rovnako dobre zasiahol novozámocký brankár proti Hričinovmu pokusu. Domáci mohli s trochou šťastia vyrovnať, no ich strela skončila po teči na žŕdke Habalovej bránky.

Tretie dejstvo prinieslo v úvodných minútach úbytok gólových príležitostí. Hostia boli stále o niečo lepší, domáci však nemienili predať kožu lacno. Zvýšiť vedenie hostí mohol Suja, ale jeho pokus minul bránku. Dočkali sa tak domáci Zámčania – v 53. minúte poslal puk do siete z ľavej strany Zbořil. Po jeho zásahu nabrala hra domácich opäť na obrátkach. 70 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sa rútil na Kristína jeden z Košičanov, no domáci brankár predviedol pohotový rozštep. Duel sa tak dostal do predĺženia.

V ňom sa už po 42 sekundách pri nájazde dvoch na jedného presadil Haščák, ktorý zužitkoval prihrávku od Šedivého.

MHC Mikron Nové Zámky – HC Košice 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 13. Pospíšil (Kudla), 53. Zbořil – 8. Derliuk (Haščák), 27. Sýkora (Koch, Kafka), 61. Haščák (Šedivý)

Rozhodovali: D. Konc st., Lokšík – Krajčík, Valo, vylúčení: 3:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1258 divákov

Zostavy

Nové Zámky: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Slávik, Henderson – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, Fábry, Jakúbek

Košice: Habal – Šedivý, Dudáš, Slovák, Koch, Derliuk, Čížek, McDowell, Petráš – Suja, Brophey, Spilar – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Kafka, Galamboš, J. Sýkora – Lušňák, Klíma, Hričina

Ohlasy po zápase

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Bolo to vyrovnané stretnutie. Hlavne nás mrzí, že v úvode sme nevyužili čisté šance, ktoré mali Tomáš Pospíšil a Edo Šimun. Keby sme boli viedli, možno by zápas vyzeral trošku ináč. No nepremenili sme ich a v oslabení 3 proti 5 sme po teči dostali prvý gól. Ten úvod sme mali naozaj veľmi dobrý. Zápas ako taký bol boj, bolo tam veľa osobných súbojov. Ustáli sme oslabenia a v závere sme zápas dotiahli do vyrovnaného stavu. Paradoxne, nedali sme gól z najväčšej šance, ktorú sme mali v predĺžení. Následne sme urobili chybu a zápas sa rozhodol v prospech Košíc. Ten bod je pre nás určite cenný, myslím, že chalani vydali zo seba všetko.“

Peter Bartoš, vedúci družstva Košíc: „Vedeli sme, že nás v Nových Zámkoch čaká ťažký zápas. Chalani k tomu pristúpili zodpovedne a v prvej tretine sme sa dostali aj do šancí, no škoda, že sme premenili len jednu. Počas zápasu sme sa snažili byť v pohybe a nedovoliť domácim dostať sa ku svojej hre. Snažili sme sa ich držať čo najďalej od našej bránky. Škoda chyby v závere, po ktorej prišiel vyrovnávajúci gól. Chalani však bojovali až do konca a išli si po víťazstvo v predĺžení. Sme radi za dva body.“

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.