Anton Hrachovský Šport

Novozámčania ukončili základnú časť výhrou: Tschur druhým najlepším strelcom ligy

Po dlhšej pauze absolvovali hádzanári Nových Zámkov extraligový zápas. Išlo o posledný ligový duel základnej časti.

Zdroj: YouTube.com

Po vyše mesiac trvajúcej prestávke mala najvyššia hádzanárska súťaž na Slovensku na programe svoje posledné kolo základnej časti. Novozámocký Štart sa v ňom predstavil na palubovke ŠKP Bratislava a potvrdil úlohu papierového favorita.

Postup do nadstavby

Zverenci trénera Mareka Bozsókyho zvíťazili o tri góly, rovnakým rozdielom viedli už po polčase. Strelecky sa darilo Tomášovi Tschurovi, ktorý prekonal súperových brankárov až 10-krát. So štyrmi presnými zásahmi mu sekundovali Matúš Kocák, Yevhen Rakatynec a Marek Tilandy.

Novozámčania ukončili základnú časť ligy na piatej priečke.

Tomáš Tschur sa stal so 106 gólmi druhým najlepším strelcom základnej časti. Do 10-kolovej nadstavbovej časti postúpilo prvých šesť celkov. Prvenstvo po základnej časti si vybojovali hádzanári HKM Šaľa. MHC Štart ju odštartuje 6. februára na pôde Tatrana Prešov.

Nadstavba sa bude hrať v dvoch skupinách (o 1. – 6. miesto a o 7. – 10. priečku. Všetky celky si do nej prenášajú doteraz získané body aj skóre.

ŠKP Bratislava – MHC Štart Nové Zámky 27:30 (13:16)

Najviac gólov: Lieskovský 7, Janoška 5/4, Prokop 5 – Tschur 10/2, Kocák, Rakatynec, Tilandy po 4

Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, vylúčení: 4:8, ČK: Demko za faul – Rakatynec po troch vylúčeniach, 7 m hody: 4/4 – 4/4, 150 divákov