Nové Zámky pretrhli negatívnu sériu: Z Trenčína si odniesli tri body, FOTO

Hokejisti HK Dukla Trenčín prehrali v 18. kole Tipos extraligy na domácom ľade s HC Nové Zámky 1:2.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky pretrhli negatívnu sériu: Z Trenčína si odniesli tri body, FOTO
12
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčania začali aktívne a už v 3. minúte sa mohli ujať vedenia, pri dorážke Beláka do odkrytej bránky však skvele zareagoval Mičík.

V polovici prvej tretiny sa po chybe domácej obrany ocitol v dobrej šanci Jackson, Bowns však jeho pokus zneškodnil. V 13. minúte sa domáci ujali vedenia, keď Berisha vnikol do útočného pásma, zaznačil strelu a Mišíkovi poslal puk medzi betóny V závere úvodnej časti hry išiel na trestnú lavicu hosťujúci Hrabčák, no Novozámčania dokázali v oslabení vyrovnať zásluhou Jacksona.

Na začiatku druhého dejstva mohol dať Jackson po pošmyknutí Starostu ďalší gól v oslabení, no Bowns predviedol dobrý zákrok. V 28. minúte sa však hosti dočkali druhého gólu a opäť pri početnej nevýhode, keď trestnú lavicu zohrieval Holenda.

Trenčianska obrana si nedala pozor na Šišku, ktorý zaskočil Bownsa strelou spoza bránky.

Hostia neustále hrozili rýchlymi kontrami, pri ďalších dvoch šanciach Jacksona sa vyznamenal Bowns. V tretej tretine Trenčania dostali hostí pod tlak, no Tybor nepremenil ani jednu z troch šancí a domáci nevyrovnali ani pri záverečnej power play.

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 13. Berisha (Krajč, Kudla) – 20. Jackson, 28. Šiška (Roman), vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:O, oslabenia 0:2

Trenčín: Bowns – Lemcke, Kudla, E. Švec, Starosta, Chovan, Nemčík, Martiška, Nátny – Tybor, Rehuš, Bezúch – Hudec, Paukovček, Honzek – Krajč, J. Švec, Berisha – Krajčovič, Mikyska, Beták

Nové Zámky: Mičík – Hatala, Bull, Fereta, Holenda, Ligas, Roman, Mišiak – Varga, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Kurbatov, Fetkovič, Ondrušek – Tóth, Ferényi, Hrabčák