Anton Hrachovský Hokej

Nevyšlo to ani do štvorice: Nové Zámky opäť podľahli Miškovcu, FOTO

Novozámčania privítali na domácom ľade hráčov Miškovca. S týmto súperom v aktuálnej sezóne ešte nevyhrali.

Ilustračný obrázok k článku Nevyšlo to ani do štvorice: Nové Zámky opäť podľahli Miškovcu, FOTO
17

Hostia mali do duelu raketový nástup. V 18. sekunde napriahol spoza modrej čiary Kiss a jeho strela skončila až v Kristínovej sieti. V 7. minúte mali Novozámčania výhodu presilovej hry, ale Vay v bráne Miškovca svoj tím podržal. Domáci hráči predviedli niekoľko nebezpečných výpadov, no zakaždým im chýbala ideálna finálna prihrávka. Na skóre nezmenila nič ani druhá presilovka Zámčanov.

Hráči maďarského celku hrali jednoduchý, no účelný hokej aj v druhej tretine. V 26 minúte sa dostali do prečíslenia Somogyi s Vasom, prvý menovaný volil strelu, tá však skončila na Kristínovi. Na domácej strane mohol vyrovnať Rogoň, ktorý dorážal Hatalovu strelu od modrej. S tečom Pospíšilovej prihrávky neuspel Štrauch. Tá istá dvojica sa unikla obrancom Miškovca ale Štrauch poslal puk len do gólmana. V druhej polovici tretiny nabrala hra na rýchlosti a útoky sa prelievali zo strany na stranu. Vo výbornej šanci neuspel Galanisz, proti ktorého pokusu dobre zasiahol Kristín.

Tempo zápasu diktovali v tretej tretine predovšetkým Novozámčania, no hráči Miškovca mali v brankárovi Vayovi veľkú oporu. Na začiatku tretieho dejstva ho nedokázali prekonať Rogoň ani Urban. V 43. minúte si maďarský gólman poradil aj Pospíšilovým trestným strieľaním. Ramenom zas vyrazil dobre mierenú Ručkayovu strelu do vinkla a do lapačky schoval Juríkov pokus. Domáci mali aj kus smoly, keď jedna z ich striel skončila na pravej tyčke. Minútu pred koncom odvolali Zámčania brankára, čo nakoniec potrestal gólom Loiseau. Štyri sekundy pred záverečnou sirénou sa dočkali aj domáci priaznivci, keď Hruška prekonal Vaya.

MHC Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék Miskolc 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 60. Hruška (Zaťko, Bajtek) – 1. Kiss (Loiseau, Harrison), 60. Loiseau

Rozhodovali: Stano, Goga, Durmis, Krajčík, vylúčení: 5:6 na 2 minúty, navyše Novák (Nové Zámky) 10 min. za nešportové správanie, Magosi (Miškovec) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely: 48:32, divákov: 1234

Zostavy

MHC Nové Zámky:
Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Slávik, Henderson – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Rogoň – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Jakúbek

DVTK Jegesmedvék Miskolc:
Vay – Kiss, Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Goz – Kulmala, Vas, Pance – Mogosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Parizek, Albert, Vojtkó

Ohlasy po zápase

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov:
Po slabej prvej tretine sme boli od tej druhej lepší. Súpera sme prestrieľali, no hrá sa na góly. Dali sme ich málo, mali sme slabú koncovku a dôraz. V koncovke sme zlyhali. Som veľmi sklamaný z dnešného výsledku.

Stark Hunor, asistent trénera Miškovca:
Po dlhej ceste nám veľmi dobre vyšla prvá tretina. V druhej a tretej tretine boli lepšie Nové Zámky. Veľký podiel na našej výhre mal brankár Vay, ktorý zachytal veľmi dobre. Boli sme si vedomí, že keď sa chceme umiestniť v prvej šestke, tak dnes sme potrebovali vyhrať za tri body.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.