Hokejisti Nových Zámkov nestrelili ani gól: Na domácom ľade podľahli Slovanu

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľnom zápase 33. kola Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov presvedčivo 5:0.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nových Zámkov nestrelili ani gól: Na domácom ľade podľahli Slovanu
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Nové Zámky ako prvý tím pod čiarou postupu do vyraďovacej časti mal silnú motiváciu doma uspieť, no na vedúci tím ligy nestačil.

Skóre otvoril 52 sekúnd pred koncom prvej tretiny Belluš. Rozhodujúci náskok si hostia vytvorili v priebehu desiatich minút v druhej tretine, keď skórovali trikrát.

Najprv sa v 24. min presadil v presilovej hre Haščák a potom dvakrát skóroval aj Yogan.

Skóre potom spečatil v 49. min Harris v početnej výhode. Nové Zámky nezabodovali tretíkrát v sérii, Slovan zabral na plno štvrtýkrát v rade.

HC Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Góly: 20. Belluš (Kytnár, Maier), 24. Haščák (Yogan, Mackenzie), 30. Yogan (Haščák, Rapuzzi), 34. Yogan (Haščák, Rapuzzi), 49. Harris (Zigo, Jääskeläinen). Rozohodovali: Žák, D. Konc st. – Stanzel, Kacej, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Šišovský – Golian 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1367 divákov

Nové Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Knižka, Fereta, Ligas, Holenda, Roman – Števuliak, Langkow, Klempa – Afanasjev, Jackson, Šišovský – Varga, Fetkovič, Ahlholm – Mišiak, Ondrušek, Tóth

Slovan: Peters – MacKenzie, Golian, J. Valach, Maier, Gachulinec, Sersen – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Zigo – Fominych, Kytnár, Belluš – Sukeľ, Preisinger, Beňo