Anton Hrachovský Hokej

Po výhrach nad Košicami a Trenčínom zaváhali hokejisti Nových Zámkov u nováčika ligy.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Zámčania po dvoch výhrach zaváhali, po dráme ostávajú body v Budapešti
9

Zámčania zvíťazili v úvodnom kole sezóny 2018/2019 na ľade Budapešti vysoko 7:1 a zálusk na tri body mali aj tentokrát. Nováčik však vstúpil do zápasu bez rešpektu a hoci od 9. minúty prehrával po góle Urbana, dokázal o 24 sekúnd neskôr vyrovnať.

V 16. minúte poslal dokonca domácich do vedenia využitou presilovkou Klempa. V druhej tretine padol opäť gól do siete hostí, dvojnásobnú početnú výhodu využil opäť Klempa.

V treťom dejstve ponúkli hráči divákom najviac vzruchu. Najskôr nepremenili domáci veľkú šancu na definitívnu poistku a vzápätí hostia dvakrát udreli. V 54. minúte sa v rozpätí 18 sekúnd presadili najskôr Jakúbek a po ňom aj Kudla. V 57. minúte však napokon rozhodol Odnoga. Záver bol dramatický, Štrauch v poslednej minúte nastrelil žrď, ale domáci si tesný náskok ustrážili.

MAC Budapešť – HC Mikron Nové Zámky 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Góly: 9. Nagy (Terbócs), 16. Klempa (Dudás, Dansereau), 30. Klempa (Nagy, Brown), 57. Odnoga (Nagy, Terbócs) – 9. Urban (Kudla, Bajtek), 54. Jakúbek (Fábry), 54. Kudla

Rozhodcovia: Jonák, Novák – Šefčík, Synek, vylúčení: 3:4 na 2. min, navyše Nejezchleb (N. Zámky) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

Zostavy:

MAC Újbuda: Bálizs – Negrin, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Bugár, Kreisz – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Szabad, Majoross, Szigeti

Nové Zámky: Košarišťan – Kudla, Andersons, Henderson, Hain, Hatala, Ordzovenský, Slávik – Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík, Zbořil, Rogoň – Nejezchleb, Jakúbek, Štumpf – Linet, Fábry, Ondrušek

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.