Od apríla platí nový cestovný poriadok pre vlak Nitra-Praha: ROZPIS zastávok
Na trase Nitra - Praha začne od apríla premávať vlak denne. Na tejto trase čaká cestujúcich niekoľko zastávok, pozrite si ich presný harmonogram.
Vlaky spoločnosti Arriva, na trase Nitra – Trenčín – Olomouc – Praha začnú od 1. apríla jazdiť každý deň. V piatok, sobotu a v nedeľu dokonca dvakrát denne. Informuje o tom spoločnosť Arriva.
Zdvojnásobili kapacitu
Spoločnosť evidovala najväčší záujem o piatkové a nedeľné spoje, preto od apríla zdvojnásobí kapacitu popoludňajšieho vlaku z Prahy do Nitry a nedeľného vlaku, ktorý jazdí popoludní opačným smerom. „Pôvodná kapacita bola 120 miest na sedenie, po novom budú mať cestujúci k dispozícii až 240 sedadiel,“ oznámila Arriva.
Cena lístka
Cestovný lístok na vlak z Nitry do Prahy stojí 16,67 eur a z Nitry do Trenčína 4,63 eur. „Cestujúci majú vo vlaku k dispozícii zadarmo pripojenie na internet, elektrické zásuvky, pitnú vodu a v prípade ranného spoja z Nitry aj čerstvé pečivo,“ uvádza dopravca.
Nový cestovný poriadok
Doterajšia prevádzka podľa Arrivy ukázala, že záujem zo strany verejnosti o priame spojenie Nitry s Olomoucom resp. Prahou je obrovský, preto budú po novom vlaky jazdiť každý deň. „V predchádzajúcej prevádzke sme preukázali, že sme schopní zabezpečiť cestujúcim pohodlné vlakové spojenie. Našu ponuku vlakov zo Slovenska do Čiech rozširujeme z pôvodne jednej linky (marec 2016) na aktuálnych desať,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku. Ako ďalej dodal, doprava vlakmi bude k dispozícii cestujúcim v Nitre, Hlohovci, Leopoldove, Piešťanoch, Novom meste nad Váhom, Trenčíne a Trenčianskej Teplej.
Novozriadené spoje, ktoré budú premávať každý deň, vrátane víkendov:
- Nitra (6:46) – Trenčín – Slavičín – Uherský Brod – Olomouc – Praha (13:29)
- Praha (14:19) – Olomouc – Uherský Brod – Slavičín – Trenčín – Nitra (21:15)
Posilnené spoje v piatok, sobotu a nedeľu:
- Praha (8:19) – Olomouc – Uherský Brod – Trenčín (13:43) –
Nitra (15:14)
Pozn.: Do Nitry len v sobotu, v piatok a nedeľu končí v stanici Trenčín
- Nitra (12:54) – Trenčín (14:18) – Uherský Brod – Olomouc –
Praha (19:32)
Pozn.: Z Nitry v sobotu a nedeľu, v piatok len zo stanice Trenčín
Foto: ilustračné