Marek Pindeš Iné športy

Ocenení najlepší športovci Nitrianskeho kraja

V Starom divadle Karola Spišáka boli ocenení najlepší športovci Nitrianskeho kraja.

Ocenení športovci z Nitry: V prvej kategórii jednotlivcov juniorov si ocenenie prevzal Nitran Viktor Viskup z Karate klubu Farmex, reprezentant SR, ktorý získal 1. miesto na Majstrovstvách SR seniorov. Taktiež obsadil 1. miesto na ME juniorov a kadetov a bol účastníkom MS. V kategórii jednotlivcov seniorov zabodoval Pavol Hlavačka z Box club Stavbár Nitra, reprezentant SR a majster SR v boxe, najtechnickejší boxer SR, ktorý získal 3. miesto v kvalifikácii na OH do Pekingu ( z 46 štátov Európy) a stal sa víťazom všetkých zápasov v nadnárodnej lige. V kategórii juniorských kolektívov boli ocenení starší dorastenci z FC Nitra, majstri SR. V kategórii kolektívnych športov – seniorov bol ocenení tím FC Nitra – muži ,,A mužstvo“, ktorý získal historické 3. miesto v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži Corgoň liga v sezóne 2007/2008. V kategórii zdravotne oslabených športovcov boli ocenení: Nitrianka Gizela Billíková – „ARABESKA“ – absolútna víťazka pohára v modernej gymnastike na Národnej súťaži v modernej a športovej gymnastike, ktorá získala 1. miesto s Máriou Billíkovou na Letných špeciálnych olympijských hrách v Atlante (USA) a obsadila s ňou 1. miesto na Festivale Rhythmic gymnastics v USA. Ocenený bol aj tréner Rudolf Farmadín z Karate klubu Farmex Nitra, ktorého zverenec Viktor Viskup získal titul majstra Európy a jeho žiaci získali 1. miesto na Majstrovstvách SR družstiev v karate. Čestnú cenu za celoživotný prístup získal Marián Páleník – dlhoročný funkcionár a tréner atletickej mládeže v ŠG Stavbár Nitra Ako hosť programu oceňovania najlepších športovcov Nitrianskeho kraja za minulý rok vystúpila na doskách Starého divadla Karola Spišáka v Nitre šéfka umeleckého súboru DAB v Nitre Eva Pavlíková.