Nitrianskym hokejbalistom sa už od úvodu Svetového pohára, ktorého organizátorom sa stali aj tento rok, darí napĺňať svoje najvyššie ciele. V troch zápasoch si pripísali tri víťazstvá.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianski Rytieri na Svetovom pohári: Skvelá dominancia, víťazstvá vo všetkých zápasoch

Nitrianski hokejbalisti vstúpili do Svetového pohára správnou nohou. Počas prvého hracieho dňa, v ktorom na nitrianskych športovcov čakali dva zápasy, zaknihovali dve víťazstvá. Najprv si v prvom stretnutí poradili s London Crusaders (5:2) a vo večernom stretnutí porazili LG AZ Hokej Bratislava 6:3.

Druhý hrací deň priniesol opäť nitriansku radosť. Na programe mali športovci spod Zobora len jeden zápas. Čakal ich tím Rondo Teplice.

Aj v tomto stretnutí dokázala Nitra pomýšľajúca len na zisk titulu uspieť. Prvá tretina sa síce skončila za bezgólového stavu, no nitriansky uragán sa spustil v prostrednej časti hry. Postupne sa presadil Cajchan a dva krát Hrivnák. Nitra sa tak dostala do pohodlného trojgólového vedenia, ktoré až do konca tretiny zo svojich rúk nepustila.

Teplice dokázali odpovedať až v tretej tretine. No gól Podhrázskeho v 35.minúte už na víťazstve Nitry nič nezmenil.

Nitrianski Rytieri Nitra – Rondo Teplice 3:1 (0:0,3:0,0:1)