Nitrianski futbalisti stále tápajú: Ružomberok sfúkol FC Nitra

Nitrania naďalej nenachádzajú recept na víťazstvo. Ružomberok si s FC Nitra pripísal povinné víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianski futbalisti stále tápajú: Ružomberok sfúkol FC Nitra

V 10. minúte sa Nitran Cleber svojím dôrazom presadil cez Luptáka a v gólovej šanci zoči–voči gólmanovi MFK Nikoličovi tesne minul bránu. O päť minút neskôr predviedla „Ruža“ futbalovú parádu. Všetko začal Zošák, Ďubek vrátil loptu do šestnástky a Lačný pohotovo z prvej otvoril skóre. V 20. minúte Zošák zo štandardnej situácie poslal center na nabiehajúceho Zreľáka a bolo 2:0. O desať minút neskôr Lačný po ľavom kraji fantasticky prešprintoval Harbuľáka, ukážkovo naservíroval loptu úplne voľnému Ďubekovi, no kapitán domácich pálil z prvej nad hosťujúcu bránu. V 31. minúte Zošák vyzval Lačného na ďalší gól a ten sa nemýlil, keď preloboval Perniša. O štyri minúty na to ďalšiu skvelú príležitosť spálil Tawamba. Nitra dala o sebe vedieť až po troch inkasovaných góloch v 35. minúte, keď druhý raz pohrozil Brazílčan Cleber. Ani v tomto prípade však neuspel.

Sfúknutá Nitra

Aj druhé dejstvo otvoril vynikajúco hrajúci Lačný. Lupták prešiel poľahky po ľavej strane hostí, v hĺbke šestnástky našiel Lačného a ten rutinérsky zvýšil na 4:0 a zavŕšil hetrik. Domáci aj naďalej hýrili aktivitou, kým Nitra zväčša bránila až ôsmimi hráčmi. V 68. minúte mal Kamerunčan Tawamba na hlave jedenásty úspech v aktuálnej sezóne, no z bezprostrednej blízkosti až neuveriteľne netrafil medzi tri žrde. V 87. minúte si za ďaleký projektil, ktorý tesne minul šibenicu, vyslúžil potlesk Ďubek. Ružomberok po výbornom výkone „sfúkol“ Nitru 4:0.

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: „Nemám rád zápasy, keď sa očakáva povinné víťazstvo. Nitra má dobré mužstvo, mala aj prvú šancu, no potom sme sa dostali do tempa a hrali sme svoju hru. Teší ma, že sme hrali na nulu, pretože o našej defenzíve sa veľa hovorí a musíme tiež napraviť štatistiky. Po reprezentačnej prestávke sme sa práve týmto smerom zamerali. Dali sme tiež pekné góly a samozrejme som spokojný. Nitre prajem len to najlepšie.“

Vladimír Koník, tréner Nitry: „Zápasy vonku počas môjho pôsobenia sú ako cez ‚kopirák‘. Vždy sa nejakým spôsobom snažíme prečkať úvodný nápor súpera, byť kompaktní a vyrážať do rýchlych protiútokov. No vždy aj inkasujeme pri nejakých pološanciach. My sme také úsekové mužstvo. Máme úsek hry celkom slušný, potom zase taký, keď nás súper potrestá aj z pološance. Najprv išiel Cleber sám na brankára, gól nedal, no potom sme z nevinnej situácie dostali gól. Kým si brankár prvý raz siahol na loptu, bolo 3:0. Efektivita Ružomberka bola ohromná. Každý inkasovaný gól toto mužstvo zráža do kolien a prestáva si veriť. Výsledok je spravodlivý.“