Rastislav Búgel Basketbal

Hráči nitrianskeho tímu MBK SPU Nitra cestovali počas 32. kola najvyššej basketbalovej súťaže na palubovku Komárna. Najvyrovnanejšia bola napokon tretia štvrtina.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianski basketbalisti cestovali do Komárna: Potvrdili sa papierové predpoklady

V poradí 32.kolo najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže prinieslo meranie síl úradujúceho majstra s nitrianskymi mladíkmi. Zápas bol už od prvých minút plne v rukách domácich basketbalistov (19:9). Ani druhá štvrtina zverencom trénera Semana nevyšla. Komárno napokon na domácej palubovke po prvej polovici odskočili Nitre na rozdiel 26 bodov (46:20).

Nitrianski basketbalisti sa na výraznejší odpor zmohli až v tretom dejstve, ktoré prehrali 23:21 pohľadom domáceho celku. Záver stretnutia už bol opäť v réžii Komárna, ktoré si dokázalo poľahky poradiť s nitrianskym tí­mom.

MBK Rieker Com-therm Komárno – MBK SPU Nitra 95:51 (19:9, 27:11, 23:21, 26:10)

Peter Seman (tréner Nitry): „Keď si urobíme prierez tohto zápasu, tak sme síce prehrali o vyše štyridsať bodov, ale až desať príležitostí sme nedali z obyčajných dvojtaktov alebo sami spod koša, čo je hneď dvadsať bodov. Zápas by sa potom úplne inak vyvíjal… Dali sme hráčom voľnú ruku, že sa môžu v rámci tréningov pripravovať individuálne, netrénujeme už žiadnu streľbu, takže je to na nich. Neviem, ako k tomu hráči pristúpili, nekontrolujem ich, ale asi nie svedomito, lebo keď 2% zahodených bodov darujete súperovi, tak asi je niekde chyba a hráči si musia vstúpiť do svedomia. Ale opakujeme im to celú sezónu a neviem, či sa to vôbec dá a či to má význam stále hovoriť.“

Filip Pejovič (hráč Nitry): „Hrali sme takmer bez doskoku a mali sme veľké diery v našej defenzíve. Nedokázali sme zastavovať rýchle brejky súpera a to nás zabíjalo. V ofenzíve sme len ťažko riešili herné situácie, špekulovali sme v útoku, a to viedlo potom k strateným loptám. A keď nedáme ani vyložené šance, tak dopadneme takto. Zastavenie rýchleho protiútoku a doskoky sa opakujú každý náš zápas a aj dnes to bolo prakticky to isté.“

Dragan Ristanovič (tréner Komárna): „Dnes sme využilio prakticky všetkých hráčov, možno som mal dať príležitosť novým hráčom ešte viac, ale jednoducho tak to vyšlo. Potešilo ma, že Marek Kozlík odohral tých 15 minút, lebo je veľmi dôležitým hráčoim nášho systému hry. Dnes sme to využili a vydržal tých 15 minút, čo nie je ľahké po dvojmesačnej odmĺke. Z našej strany to bol inak slušný zápas, dosteli sme málo bodov, čo ma tiež potešilo. Začiatok druhého polčasu nevyzeral až tak sľubne, ale potom sme sa opäť dali do poriadku v obrane a zápas sme so slušným náskokom vyhrali.“

Filip Halada (hráč Komárna): „Po Slovenskom pohári sme mali dva dni na tvrdú prácu, takže sme dobre trénovali. Nitra nie je ani ťažký, ale ani jednoduchý súper, ale dali sme do toho všetko s cieľom odohrať dobrý zápas. Tréner vystriedal aj celú lavičku, zahrali si všetci. Makali sme hlavne v obrane, čo bolo vidieť aj na polčasovom skóre, keď sme dostali len dvadsať bodov. Išli sme až do konca a náš dobrý tímový výkon nás posunul až do konečného 44-bodového víťazstva. Ideme ďalej, nemôžeme počúvať veci typu, že čo sa stalo na Slovenskom pohári, to už je za nami a pozeráme sa jedine dopredu, na ďalšieho súpera a potom na play-off.“