Nitre nestačilo vedenie o 21 bodov: Basketbalisti prehrali s Komárnom

Nitrianski basketbalisti stále hľadajú víťaznú formu. Blízko bodovému zisku mali aj v zápase s Komárnom. Viedli už o 21 bodov.

Ilustračný obrázok k článku Nitre nestačilo vedenie o 21 bodov: Basketbalisti prehrali s Komárnom

Nitrianskych basketbalistov, zdá sa, povzbudilo víťazstvo na Spiši. Zverenci trénera Urbana sa už od úvodu zápasu pustili do tabuľkovo výrazne kvalitnejšieho mužstva. Po prvej štvrtine bol výsledok jednoznačný. Nitra nad Komárnom vyhrávala 17:9. Aj priebeh druhého dejstva patril Nitranom. Tí si postupne vypracovali náskok, ktorý dával sľubné šance na úspech (44:33).

V tretej desaťminútovke už naplno zabojovali aj hráči Komárna. Postupne prebrali iniciatívu do vlastných rúk a po troch štvrtinách už prehrávali iba trojbodovým rozdielom. Úplnú prevahu získali hostia v poslednom dejstve. Nitra, ktorá v zápase viedla o 21 bodov to nedokázala zužitkovať a napokon podľahla kvalitnému Komárnu.

MBK SPU Nitra – MBK Rieker Com Therm Komárno 77:89 (17:9, 27:24, 19:27, 14:29)