Nitrania vybojovali v Žiline jeden bod

Pod Dubňom boli na začiatku najbližšie ku gólu hostia, keď Struhár po rohovom kope v 16. minúte hlavičkoval do spojnice brvna a ľavej Dúbravkovej žrde. V 24. minúte sa o čosi podobné pokúšal na druhej strane Piaček, ale jeho hlavička padla iba na hor

Skóre sa nemenilo ani po šanci hosťujúceho Soumaha, ktorý zo šiestich metrov poslal loptu vysoko ďaleko nad Dúbravkovu bránu. V 35. minúte si Majtán výborne nabehol na Barčíkov center k vzdialenejšej žrdi, no v koncovke nevyzrel na brankára hostí Kopeckého. Tribúny „zahučali“ aj o chvíľu neskôr, keď Nunes z priameho kopu minul šibenicu iba o centimetre. Obrovskú šancu Nitry spálil päť minút pred prestávkou Gajdoš, na hranici šestnástky sa uvoľnil, mal čas aj priestor, no neuváženou strelou vôbec netrafil bránu. Krátko na to sa Gajdoš opäť obtočil okolo Piačeka, ten ho v šestnástke stiahol na zem a pískala sa penalta. Žilinský stopér navyše videl červenú kartu. Loptu si na biely bod postavil sám faulovaný, pokutový kop premenil a Nitra išla do šatní s vedením.

Nitrania po zmene strán v presile dobre kontrolovali vedenie, ale niečo sa ešte malo stať. V 65. minúte Soumah predviedol sólo šestnástkou ako Messi, až sa ocitol zoči-voči brankárovi Dúbravkovi, no ten v páde jeho strelu vykopol a bravúrne zneškodnil i hlavičkovú dorážku nitrianskeho útočníka. Staré známe futbalové „nedáš – dostaneš“ sa potvrdilo aj tentokrát. Už o dve minúty neskôr Pich nabil Leitnerovi a ten krásnou delovkou z hranice šestnástky vymietol všetkých pavúkov z hosťujúcej brány – 1:1. Pre „šošonov“ to bol impulz na prebudenie. V 72. minúte Angelovič našiel vo vápne Picha a ten tvrdou ranou z voleja mohol streliť vedúci gól, ale mieril vysoko. V 80. minúte bol Pich ešte bližšie, Ceesay mu pripravil šancu uprostred šestnástky, žilinský útočník pálil veľmi presne, no brankár Kopecký famózne vytlačil jeho strelu na brvno. Žilinčania už aj napriek príchodu žolíka Dezu zápas nestihli otočiť, a tak ani tentokrát nebodovali naplno.

Frans Adelaar, tréner Žiliny://** „Nitra u nás začala veľmi agresívne, s týmto štýlom hry sme mali spočiatku problémy. Obe mužstvá si vypracovali šance už v prvom polčase, no a potom prišla tá penalta. Myslím si, že v druhom polčase to bol z našej strany úplne iný a lepší zápas. Strelili sme naozaj krásny gól. Musím vyzdvihnúť aj Martina Dúbravku, ktorý nás pri šanci Soumaha zachránil, škoda, že potom Pich nepremenil svoju šancu na víťazný gól. S jedným bodom nie som spokojný, ale musím zložiť hráčom poklonu najmä za druhý polčas, verili v dobrý výsledok.“**//

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: **„Prvý polčas sme mali tri šance, žrď, dobrý pohyb na ihrisku, mohli sme tam aj rozhodnúť zápas. Po jedenástke sme sa však akosi uspokojili, no v druhom polčase sme sa akosi nehýbali. Domáci brankár chytil rozhodujúcu šancu pre nás, potom Leitner krásnou strelou vyrovnal. Napriek presilovke som u majstra spokojný aj s bodom.“ **