Marek Pindeš Basketbal

Nitrania v príprave zdolali aj Prievidzu

Nitrianski basketbalisti privítali v druhom prípravnom zápase pred novým ročníkom extraligy na domácej palubovke súpera z Prievidze.

BK SPU Nitra – BC Prievidza 91:81 (21:18, 22:22, 26:18, 22:23) SPU Nitra: Tomek 30, Lehman 16, Bosák 10, Žiak 7, , Jašš 8, Kráľ 7, Moore 7, Terlanda 4, Hašan 2.

V nitrianskom drese sa predstavila aj nová posila dvadsaťdvaročný rodák z Philadelphie Ronald Moore. Úvodná štvrtina stretnutia priniesla bojovný, ofenzívny basketbal. V domácom drese sa hneď od úvodu výborným výkonom prezentoval Branislav Tomek, ktorý zaznamenal už v prvej desaťminútovke jedenásť bodov. Na začiatku druhej periódy viedli domáci po košoch Bosáka a Kráľa 28:23, no hostia Nitranov do väčšieho bodového trháku nepustili. Do šatní išli oba tými za stavu 43:40. Po zmene strán sa „Baníci“ na Nitranov bodovo dotiahli, ba v 24. minúte sa ujali pod Zoborom vedenia 54:53. Tréner Nitry Ľubomír Urban dal v druhom polčase možnosť ukázať sa aj novej akvizícii, Američanovi Moorovi. Rýchlonohý rozohrávač sa ihneď prezentoval niekoľkými skvelými prihrávkami. Bodovo sa tento 183 centimetrov vysoký hráč presadil v 28. minúte, keď úspešnou strelou z poza veľkého oblúka upravoval na 65:57 pre Nitru. Do poslednej desaťminútovky vstupovali Nitrania s 11– bodovým vedením 69:58, ktoré hostia už do konca zápasu nedokázali stiahnuť a zápas prípadne zdramatizovať. Nitra si tak pripísala víťazstvo v pomere 91:81. Najlepším strelcom zápasu bol domáci Branislav Tomek, ktorý zaťažil konto súpera 30timi bodmi.