Nitrania si poradili so Žilinou. Sú prví v tabuľke!

Nitra sa ujala vedenia už v 4. minúte, keď Chrenko vrátil puk pred bránkou Tománekovi a po jeho backhande úplne voľný Jarmo Jokila poslal pohotovo puk do siete.

V 7. minúte mali veľkú šancu hostia, Važan si v blafáku položil Žigárdyho, no ten ešte stihol vykryť priestor brány. V 12. minúte pridali domáci ďalší gól, keď brankára hostí zaskočil pohotovou strelou medzi betóny Stümpel.

V úvode druhej tretiny Rúfus tvrdým atakom zlomil Mašlonkovi ruku a predčasne sa pobral do kabíny. V ďalšom priebehu vytvorili Nitrania obrovský tlak na žilinskú bránu, no z množstva šancí nevyužili ani jednu, naopak, v samom závere strednej časti hry mohli skórovať hostia, keď sa Škoda predral pred Žigárdyho, ale v páde ho neprekonal.

Aj v tretej tretine pokračovala Nitra v tlaku, no v 50. minúte prekvapivo inkasovala, keď po nenápadnom útoku Harant nastrelil puk od modrej čiary na Žigárdyho a Michal Važan zblízka znížil. Už o 39 sekúnd však znovu viedli domáci o dva góly, keď sa Tomáš Chrenko pekne presadil cez troch protihráčov a poslal puk nad Johanesovu lapačku. V závere zápasu bol faulovaný Mašlonka a z nariadeného trestného strieľania upravil stav na konečných 4:1.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry://** „Pripravovali sme našich hráčov na disciplinovanú hru Žiliny v obrane, výborný výkon podal ich brankár, čo vyústilo až do kontaktného gólu v tretej tretine, ale vďaka širšiemu kádru sme to napokon zvládli.“**//

Ladislav Spišiak, tréner Žiliny: „Nehrali sme zle, prišli sme však v oklieštenej zostave, udržali sme presilové hry, veril som, že v tretej tretine niečo urobíme. Dali sme gól, ale vzápätí inkasovali a bolo rozhodnuté.“

[blockquote]HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) Góly: 4. Jokila, 12. Stümpel, 50. Chrenko, 59. Mašlonka – 50. Važan. Rozhodovali: Kubuš, Sergejev – Tornay, Gajan, vylúčení: **5:6, **navyše: 23. Rúfus 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, 59. Harant 10 min za nešportové správanie (obaja Žilina), **presilovky: **0:1 **oslabenia: **0:0 2504 di­vákov.[/blockqu­ote]

Nitra24.sk/tasr Foto: ilustračné