Rastislav Búgel Basketbal

Nitrania o krok bližšie semifinále

BK Bemaco Nitra hostila v treťom zápase play-off súpera zo Spišskej Novej Vsi. Urbanovi zverenci naklonili stav série na svoju stranu.

Už od úvodu zápasu bolo jasné, že tento duel bude veľmi vyrovnaný. Po 30. sekundách sa Nitra dostala do vedenia. Tie pravé doťahovačky začali koncom prvej štvrtiny. Veľmi vyrovnaná prvá časť zápasu nemohla dopadnúť inak ako nerozhodným stavom (17:17). Druhá 10. minútovka vyzerala ako okopírovaná prvá. Nič nenasvedčovalo tomu, že Nitra hrá v domácom prostredí. Domáci basketbalisti hrali väčšinou na slepo, zatiaľ čo súper kontroval úspešnými trojkovými pokusmi (35:33).

V druhej polovici stretnutia Nitra zabojovala a dokázala si vytvoriť mierny odstrup. Spišiakom sa pomaly domáci hráči odpútali a tak im ostala nevďačná úloha, otočiť zápas v svoj prospech. Pri Nitre však stálo viac povestného športového šťastia a po treťom sete mali viac dôvodov na radosť práve domáci hráči (57:48). Posledná časť zápasu patrila znovu Urbanovcom. Nitrania výborne doskakovali, súperova streľba vyznievala do slepa. Niekoľko sporných rozhodnutí hlavných arbitrov znamenalo vížazstvo domáceho tímu. BK Bemaco Nitra tak otočila stav série za stavu 73:61 vo svoj prospech (2:1).