Nitrania na domácom ľade rozdrvili Trenčín

Vedenia v stretnutí sa už v tretej minúte ujali Trenčania, keď využili nedôraz nitrianskych obrancov a po Bulíkovej prihrávke spoza brány nekrytý Fabuš prekonal Žigárdyho. O vyrovnanie sa mohol v 6. minúte postarať prvý nitriansky útok, keď cez Jokil

V polovici druhej tretiny prišla séria troch rýchlych gólov, keď najskôr Nitra využia presilovku 5 proti 3 Tománekom po Stümpelovej strele, krátko na to domáci využili aj pokračujúcu presilovku 5 proti 4, keď po strele Vosátka od modrej čiary tečoval puk za Hálov chrbát Tomáš Chrenko. O minútu však bolo skóre opäť zrovnané, pretože domáca obrana neustrážila Gašparoviča a ten prekonal Žigárdyho. V 35. minúte však šli Nitrania opäť do vedenia, keď strelou od modrej čiary nedal obranca König Hálovi šancu.

Na začiatku tretej časti hry mal veľkú šancu skúsený Pardavý, no zoči-voči Žigardymu neuspel. V 48. minúte však jeho spoluhráč Tybor áno – strelou zblízka využil presilovku. Potom prišla séria príležitostí domácich hráčov a ujala sa až tá v 51. minúte, keď po závare pred bránou Trenčína doklepol puk do siete Martin Segľa a upravil na 4:3. V závere zápasu výhru Nitry potvrdili Hamrák a M. Segľa a stanovili výsledok na 6:3.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry://** „Zo začiatku bola z našej strany nervozita. Dukla bola nebezpečná v protiútokoch, nás na nohy postavili presilovky. V obrane sme hrali aktívne a v závere sme sa presadili aj v útočnom pásme.“**//

Róbert Kaláber, tréner Dukly: //„Na začiatku to bol trochu opatrný hokej, ujali sme sa vedenia, súper vyrovnal, potom prišli z našej strany chyby, za čo nás súper nekompromisne potrestal.“ //

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 6:3 (0:1, 3:1, 3:1) Góly: 51., 58. M. Segľa, 28. Tománek, 29. T. Chrenko, 35. König, 57. Hamrák – 3. Fabuš, 30. Gašparovič, 48. Tybor. Rozhodovali: Baluška – Valach, Zvrškovec Vylúčení: 6:6 Presilovky: 2:1 **Oslabenia: **0:0 2235 divákov

Nitra24.sk/tasr **Foto: **ilustračné