Nitra zvládla dôležitý zápas: Hokejisti vyhrali v Liptovskom Mikuláši

V 15. kole najvyššej hokejovej súťaže cestovala Nitra na ľad Liptovského Mikuláša. Po dramatickom zápase sa z bodového zisku tešili hostia.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zvládla dôležitý zápas: Hokejisti vyhrali v Liptovskom Mikuláši

Už od úvodu sa hral útočný hokej. V 6. minúte sa obtočil okolo brány Luciani, ale Košarišťan včas zasiahol. O pár sekúnd neskôr mali dobrú šancu aj domáci. Suchého delovku zneškodnil Lawson, následne si poradil aj s dorážkou Paukovčeka. Nitriansky brankár podržal spoluhráčov aj v nasledujúcich minútach. Domáci to skúšali najmä od modrej, ale pokusy Nádašdiho a Lužu gólom neskončili. V 15. minúte mali Liptáci dve obrovské šance. Najskôr M. Sukeľa bravúrne vychytal Lawson, následne Kriška ani na dvakrát nedotlačil puk do odkrytej časti hosťujúcej brány. V závere prvej časti sa zranil Lawson, ktorého v bráne nahradil Laco.

Po tom čo sa domácim nepodarilo premeniť viaceré gólové príležitosti, udreli na druhej strane Nitrania. V 21. minúte spomedzi kruhov Ručkay aj s dávkou šťastia prekonal Košarišťana. Liptovský Mikuláš dokázal odpovedať v 34. minúte, po tom čo si strelecký účet po návrate oprášil Huna. V závere druhého dejstva mal dobrú šancu Spilar, no Laco reflexívne zasiahol.

Domáci boli v tretej tretine hladnejší po góle, najmä mladý M. Sukeľ, ktorý sa však trápil v koncovke. V 52. minúte pohrozil Mikúš, lenže Košarišťan bol pozorný. Nitra sa však následne dostala do vedenia. Hostia využili presilovku a po delovke Mezeia sa dostali druhýkrát v zápase do vedenia. Posledné minúty tretieho dejstva patrili domácim. Tí sa snažili vyrovnať, no Laca už neprekonali.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 34. Huna (tr.st.) – 21. H. Ručkay (Blasckwater), 52. Mezei (Ordzovenský, Krištof). Rozhodovali: Snášel, T. Orolin – Gajan, Gavalier, vylúčení: 5:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 989 divákov

Zostavy:

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádašdi, Suchý, Nemec, Moravčík, Tabaček, Pacalaj, Devečka – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Huna, Paukovček, Rapáč – Števuliak, Langhammer, Spilar – J. Sukeľ, Piatka, Laco

Nitra: Lawson – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Miroslav Pupák, Versteeg, Korím, Michal Pupák – Kutálek, Krištof, Paulovič – Blackwater, Mikúš, H. Ručkay – Luciani, J. Ručkay, Rzavský – Šille, Ondrušek, Csányi