Nitra vyškolila českého nováčika: Lakosil vychytal aj nemožné!

Nitrianski hokejisti cestovali na ľad nováčika českej extraligy. Olomouc sa snažil, no Nitra s prehľadom prípravné stretnutie zvládla.

Ilustračný obrázok k článku Nitra vyškolila českého nováčika: Lakosil vychytal aj nemožné!

Zverenci trénera Antonína Stavjaňu cestovali na prípravný zápas do českého Olomouca. Nitriansky súper bude v nadchádzajúcej sezóne nováčikom v najvyššej súťaži u našich západných susedov.

Hráči Olomouca sa dostali do vedenia v 11.minúte stretnutia, kedy jeden z nitrianskych obrancov nedokázal vyhodiť puk a slovenský útočník Roman Rác v službách Olomouca prekonal inak výborne chytajúceho Lakosila (1:0). Od tohto momentu bola hra plne v rukách nitrianskeho extraligového klubu. V 17. minúte uzavrel skóre prvej tretiny Lelkeš a bolo vyrovnané (1:1).

Nitra rozohrala výbornú strednú časť zápasu. V 17.minúte prekonával domáceho brankára Pupák a o 5 minút neskôr upravil stav stretnutia Richard Mráz (1:3). V zápase napokon ďalší gól nepadol a po skvelých zákrokoch nitrianskeho brankára Lakosila si Nitra z ľadu českého extraligového nováčika odniesla zaslúžené víťazstvo.

HC Olomouc – HK Nitra 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 11. Rác – 17. Lelkeš, 22. Pupák, 26. R. Mráz