Marek Pindeš Futbal

Nitra vyhrala v Prešove

Futbal - Corgoň liga 10. kolo.

**1. FC Tatran Prešov – FC Nitra 1:2 (1:1) ** **Góly: **20. Belejík – 9. R. Sloboda, 56. Mikuš, ŽK: 25. Piter-Bučko, 62. P. Petráš, 90.+ Farbák – 49. Igor Kotora, 80. L. Hroššo, 83. Matej Král, 90. + Štetina, rozhodovali: Matúš – Chládek, Bóllo, 1385 divákov

Prešov: Jakub Diviš – P. Petráš, Farbák, Bašista, Kica (81. R. Števko) – Papaj, Piter-Bučko, M. Baran (61. Macko), Vršajevič – Belejík, P. Katona (72. Z. Bognár) Nitra: L. Hroššo – Igor Kotora, Martin Tóth, M. Kolmokov, M. Áč – R. Sloboda, I. Hodúr (61. Šimončič), Štetina, Ján Leško (81. Matej Král) – Mikuš (90. M. Košút), R. Valenta

Tatran si po prehre v Banskej Bystrici chcel doma napraviť reputáciu, ale úvod zápasu tomu nenasvedčoval. Šarišania po deviatich minútach prehrávali 0:1, keď centrovanú loptu poslal hlavou do siete Sloboda. Nitrania boli futbalovejší a lepšie kombinovali. Tatran sa osmelil až po štvrťhodine, keď Papajova bomba z 30 m letela tesne nad Hroššovu bránku. V 20. min si diváci zakričali gól, keď sa v päťke presadil Belejík – 1:1. Tatran sa začal viac tlačiť do šestnástky Nitry, ale chýbala tomu finálna prihrávka. Nitrania taktiež podkurovali obrane Prešova, ale jej nebezpečné brejky končili ešte pred šestnástkou Tatrana. Ku koncu I. polčasu sa hra trochu zrýchlila na oboch stranách a útoky sa prelievali z jednej strany na druhú, ale bez gólového efektu. Vyrovnaný prvý polčas sa skončil remízou – 1:1. Druhé dejstvo začal Tatran lepšie a hneď v jeho úvode mal gól na kopačke agilný Vršajevič, ale jeho strelu chytil brankár hostí Hroššo. V 48. min Farbákova hlavička letela mimo nitrianskej svätyne a v 52. min už diváci kričali gól, keď Bučkova delovka z 25 m skončila na brvne hostí. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo už o štyri minúty, keď Mikuš obišiel aj brankára Jakuba Diviša a vsietil druhý gól Nitry – 1:2. Tatran mohol vyrovnať v 69. min, keď po Papajovom centri hlavičkoval Peter Bašista tesne vedľa nitrianskej bránky a v 78. min Piter-Bučko z päťky prestrelil. Nitra stále produkovala nebezpečné útoky a obrana domácich musela byť stále v pohotovosti. V záverečných minútach hral Tatran vabank, ale na výsledku sa už nič nezmenilo a Nitra si zo Šariša odváža tri body za víťazstvo

Hlasy: Ladislav Pecko (tréner Prešova): „Tento zápas bol pre nás lekciou z efektivity a naivity.“ Ivan Galád (tréner Nitry): „Chlapci veľmi chceli dnes zabodovať. Je to mladé mužstvo, ktoré potrebuje takéto zápasy.“

Zdroj: SITA.