Marek Pindeš Futbal

Nitra v pohári o niečo bližšie k postupu

Štvrťfinále slovenského pohára.

V prvej štyridsaťpäťmi­nútovke si mužstvá nevytvorili veľa šancí. V 27. min kopal nitriansky kanonier Rák roh, našiel Hodúra, no jeho hlavička skončila na bočnej sieti. Domáci mali mierne navrch, ale v 30. min sa do náznaku šance dostal ViOn, keď hlavička Miloša Stojanoviča po centri Pavlendu minula nitriansku bránku. Nič vážne sa neudialo ani po prestávke, hralo sa zväčša v strede ihriska. V 51. min Nitran Hodúr napálil ľavačkou, ale Kuciak jeho strelu efektnou robinsonádou chytil. V 81. min po zrážke gólmana hostí so streidajúcim Košútom zostala na moment bránka ViOn-u úplne odkrytá, ale Nitrania to nevyužili. Kľúčový moment zápasu prišiel v 83. minúte. Najprv sa Rák sám proti Kuciakovi nepresadil, následne šancu striedajúceho Gajdošíka zmaril Kuciak, aby následne Košút hlavou prepasíroval loptu na Ráka, a ten nekompromisnou strelou pod brvno rozhodol o najtesnejšom víťazstve Nitry. FC Nitra – ViOn Z. Moravce 1:0 ** **Gól: 83. Rák, ŽK: 30. J. Leško, 52. I. Hodúr – 26. Pavlovič, 64. Hözl, rozhodovali Matúš – T. Somoláni, Košecký, 721 divákov

Nitra: Hroššo – Igor Kotora, Kaspřák, Harbuľák, Glenda – Štetina, M. Král (80. Šimončič) – R. Sloboda (83. M. Gajdošík), I. Hodúr, J. Leško (68. M. Košút) – Rák Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren – Pavlovič – Orávik (79. Candrák), Kuračka, Hözl, Tomášek (67. M. Ondrejka) – Stojanovič (46. R. Tomko)

Ivan Galád (tréner Nitry): „Ligový zápas je pre diváka určite atraktívnejší. Mrzí ma, že v pohárovom dueli to dnes tak nebolo. V postupovej matematike je po výsledku tohto zápasu všetko naďalej otvorené. ViOn má kvalitné mužstvo, dnes sa hralo na jeden gól a ten sme zásluhou Ráka strelili my.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Na derby sme sa pripravovali veľmi zodpovedne. V dnešnom zápase som dal príležitosť aj hráčom zo širšieho kádra. Škoda gólu, ktorý sme v závere inkasovali. Toto však bol iba prvý polčas, pred nami je ešte odvetný duel.“

Zdroj: fcnitra.sk