Monika Földešiová Futbal

Nitra si z Dubnice odniesla bod

12. kolo futbalovej Corgoň ligy na hosťujúcom poli.

MFK Dubnica – FC Nitra 1:1 (0:1) Gól: 58. Gorelka – 38. Hodúr (z 11 m). ŽK: Kolčák, Bruško – M. Kolmokov, ČK: 90. Kolmokov za druhú žltú, 1360 divákov. Zostavy a striedania:
MFK Dubnica: Bajza – Ižvolt, Nosek, Klabník, Beňo – J. Vavrík (86. Duga), Kolčák, Augustíni (46. Tubonemi), Grabež (88. Ulrich) – Bruško – Gorelka
FC Nitra: Chudý – Kotora, M. Kolmokov, M. Tóth, Áč – Valenta (89. Kaspřák), Šimončič, Hodúr, Leško – R. Sloboda (69. Glenda), Mikuš (90.+ Košút)

Dubnica sa od začiatku usilovala v zápase uspieť, dobiehajúceho Gorelku prekrižoval Tóth, následne so strelou Augustíniho nemal brankár Chudý ťažkú prácu. Domáci zbytočne váhali v koncovke a tak hostia prekazili akciu Ižvoltovi aj Vavríkovi. V 10. minúte trafil hosťujúci Hodúr do ľavej žrde Bajzovej brány. Chýbajúci dôraz bránil domácim presadiť sa, Vavríka v 36. minúte v dobrej pozícii pred bránou odstavil Áč. O minútu neskôr Ižvolt fauloval Mikuša a nariadený pokutový kop premenil s istotou Hodúr. Domácich vývoj zápasu citeľne zasiahol, vyrovnať síce mohol Nosek, ale vo svojej šanci netrafil loptu. Dubnica posilnila do druhej polovice ofenzívu, ktorú podporoval Tubonemi. Najskôr strieľal Kolčák po zemi, Chudého neprekvapil, čo sa podarilo až v 58. minúte Gorelkovi, ktorý vyrovnal na 1:1. O minútu na to chytil Bajza inštinktívne hlavičku Mikuša. V 69. minúte Grabež mieril do siete, Kolmokov však stihol vykopnúť. V 72. hľadal Gorelka po zemi spoluhráča, lopta adresáta nenašla a nasledovala Mikušova strelecká paráda a po nej skvelý zákrok domáceho Bajzu. V 81. minúte si diváci so záujmom pozreli akciu Vavríka s Grabežom, zakončoval Tubonemi avšak mušku mal veľmi vychýlenú. Záver zápasu v dobrom nasadený sa nevyhol mnohým nepresnostiam, hoci sa obe mužstvá usilovali o víťazstvo, napokon sa museli uspokojiť s remízou.

Hlasy trénerov: Ivan Galád, tréner Nitry: „Bol to dobrý zápas, v ktorom chceli obe mužstvá vyhrať. Po víťazstve sme túžili aj my. Predtým sme v dvoch zápasoch vonku získali štyri body, takže spokojnosť. V Dubnici sme mali príležitosti na víťazstvo, ale nedosiahli sme ho.“

Peter Gergely, tréner Dubnice: „Veľmi dobrý zápas, v ktorom sme do gólu hostí mali dobrú fázu. Chýbal nám dôraz v koncovke, akcie, ktoré sme mali zakončovať, sme si komplikovali ďalšími prihrávkami. Súdiac podľa počtu striel, spôsobu hry a nasadenia je remíza spravodlivá.“

Zdroj: TASR Foto: TASR