Monika Földešiová Hokej

Nitra si šla do Trenčína po víťazstvo

Aj 54. kolo hokejovej extraligy prinieslo nitrianskym hráčom víťazné body.

Dukla Trenčín – HK K CERO Nitra 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1) Góly: 6. Chovan – 24. Podstavek, samostatný nájazd premenil Fabián. Rozhodovali: Gašparík – Valach, Snášel, vylúčení: 2:7, navyše: T. Chrenko (Nitra) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2560 divákov

Úvodná tretina sa hrala v réžii Dukly. Z množstva šancí domácich sa ujala iba jedna a to, keď v 7. minúte Chovan prekonal hosťujúceho brankára. Rovnaký priebeh mal aj úvod druhej tretiny. Domáci však podcenili snahu hostí o zvrátenie stavu a tým sa v 24. minúte podarilo Podstavkom vyrovnať. Do 30. minúty mali ešte dve-tri šance, hlavne pri presilovej hre počas vylúčenia Tomka. To isté sa udialo, keď u hostí bol vylúčený Podstavek, ale ďalší gól už nepadol. S napätím sa čakala tretia tretina, či Dukla vytvorené šance využije, alebo Nitra odolá tlaku domácich len s tromi útokmi. Podľa pognóz začala tretia časť tlakom Dukly, umocneného dvoma presilovkami. To bolo do 50. minúty a hráči hostí už pomaly uvažovali o zisku aspoň bodu. Opak však bol pravdou. V závere riadneho hracieho času mali na hokejke dokonca tri body, lebo bol vylúčený Blatný, Dukla však hosťom odolala a mohla v oslabení skórovať. Laco sa prekvapiť nedal a tak skóre 1:1 ostalo na 5-minútové predĺženie. Vzrušenie nastalo v 62. minúte, keď vylúčený T. Chrenko dostal k dvojminútovému ešte dva osobné tresty a musel opustiť ihrisko. Gól však nepadol, a tak rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých boli lepší hostia, keď Fabián svoju šancu premenil.

Hlasy trénerov: Juraj Jakubík, asistent trénera Dukly: „Vytvorili sme si síce viac stopercentných šancí, ale realizácia bola nulová. Dúfam, že v play off ich budeme premieňať.“ Branislav Okuliar, tréner HK K CERO: „K športu patrí aj šťastie a to nás dnes nesklamalo. Sme spokojní s víťazstvom.“