Nitra s Detvou prehrávala o tri góly: Body napokon ostali pod Zoborom, FOTO

Zápas medzi Nitrou a Detvou sa v predzápasových prognózach javil ako jasná záležitosť pre domácich. Opak bol však pravdou.

Ilustračný obrázok k článku Nitra s Detvou prehrávala o tri góly: Body napokon ostali pod Zoborom, FOTO
67

Nitrania ťahali od začiatku za kratší koniec, keď Nitra arénu šokujúco zmrazil už po šiestich sekundách presnou strelou Utkin – 0:1. Kontrovať chcel v 7. minúte Csányi, ale rovnako aj s jeho tímovým kolegom Slovákom zlyhali na skvelo chytajúcom Hackettovi. Naopak, v 10. minúte poslal hostí do dvojgólového vedenia tečom Šimon.

Do druhej tretiny všetci predpokladali, že nastúpi úplne vymenená Nitra, ale domácim sa naďalej nedarilo. Tretí gól v sieti Lawsona zabezpečil v 22. minúte po vhadzovaní Videlka. V 28. minúte naštartoval cestu za vyrovnaním presnou delovkou Rais. Ofenzívne chúťky previedol v 33. minúte domáci obranca Milam a znížil na rozdiel gólu – 2:3. Očakávané vyrovnanie prišlo v 37. minúte, keď Blackwater vypracoval gól Slovákovi, ktorý nezaváhal – 3:3. Vyrovnaný stav však trval iba necelú minútu, keď Surovka poslal opäť hostí do vedenia. Nitrania mohli začať obrat odznova.

Tretia tretina sa niesla v znamení dobýjania Hackettovej brány. Detvania sa snažili ustrážiť si výsledok. V 50. minúte rozjasal divákov Blackwater a následne sa hostia ešte viac stiahli. Taktika na udržanie výsledku však neslávila úspech a v 58. minúte pretlačil puk za hosťujúceho brankára Macík. Detva skúsila ešte hru bez brankára, ktorá bola vylepšená o presilovú hru, ale „corgoni“ obetavou hrou zápas doviedli do úspešného konca.

HK Nitra – HC 07 ORIN Detva 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)

Góly: 28. Rais (Paulovič, J. Ručkay), 33. Milam (Kovacs, Slovák), 37. Slovák (Blackwater, Kovacs), 50. Blackwater (Milam, Slovák), 58. Macík (J. Ručkay) – 1. Utkin (Tibenský), 10. Šimon (Videlka, Gachulinec), 22. Videlka (Murček), 38. Surovka (Gachulinec, Murček). Rozhodovali: Štefik, Kalina – Jobbágy, Korba, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2018 divákov.

Nitra: Lawson – Rais, Mezei, Ordzovenský, Milam, Versteeg, Rýgl, Korím, Michal Pupák – Paulovič, J. Ručkay, Macík – Blackwater, Slovák, Kovacs – Rzavský, Šiška, Csányi – H. Ručkay, Šille, Miroslav Pupák

Detva: Hackett – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon, Macejko, Jendroľ – Tibenský, Surovka, Utkin – Žilka, Matúš Chovan, Milý – Piačka, Murček, Videlka – Gašpar, Huňady, M. Surový

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Hlavne psychicky to bol veľmi ťažký zápas. Hneď na začiatku sme inkasovali gól. Potom sme sa veľmi narobili na góly. Brankár Hackett chytal výborne. Bolo ale na nás vidieť, že sme to chceli otočiť a nakoniec sme ten piaty gól predsa len pretlačili. Bol to náš boj s brankárom Detvy. Našťastie sme ho na konci dotiahli k bodom.“

Ivan Dornič, tréner Detvy: „Ťažko sa to hodnotí. Ešte desať minút pred koncom som veril, že to dohráme tak, ako sme si povedali a konečne vyhráme vonku. Bohužiaľ, dva mesiace, ktoré som v Detve, sa to opakuje stále dookola. Ja chlapcom nemám čo vytknúť, lebo hrajú na hranici možností. Ale sú limitovaní svojimi schopnosťami. Preto plánujem vážnu debatu s pánom Ľuptákom a pokiaľ sa do Detvy nekúpia traja kvalitní hráči, skončím. Keď sa nevieme ani z desiatich prehier poučiť, potom sem musí prísť Copperfield a kúzelnou paličkou niečo zmeniť. Ja už to ďalej neviem. Bol to možno môj posledný zápas v Detve, ktorá, verím, sa v baráži zachráni.“

Nitra s Detvou prehrávala o tri góly: Body napokon ostali pod Zoborom