Nitra rozdrvila Skalicu: Rytierov delí od štvrtého titulu jediné víťazstvo!

Nitrianski hokejbalisti využili výhodu domáceho prostredia na jednotku. Aj v druhom finálovom zápase nedali Skalici najmenšiu šancu.

Ilustračný obrázok k článku Nitra rozdrvila Skalicu: Rytierov delí od štvrtého titulu jediné víťazstvo!

Nitra sa v druhom finálovom zápase slovenskej hokejbalovej extraligy zahryzla do skalického súpera hneď od začiatku. Po prvých desiatich minútach mala Nitra jasne navrch a viedla už rozdielom troch gólov (3:0). Koncom prvej tretiny dostali hostia možnosť v podobe presilovej hry a po peknej kombinačnej akcii znižovali na rozdiel dvoch gólov (3:1).

V druhej tretine pokračovala výborná hra domáceho obhajcu titulu. Nitrania zásluhou Slováka, Titku a Eckera pridala ešte tri presné zásahy a bolo rozhodnuté (6:1). Záver druhého dejstva sa niesol v nervóznej atmosfére, no diváci už gól nevideli.

V poslednej tretine padli zhodne po dva góly na oboch stranách. HBK Nitrianski Rytieri sfúkli svojho finálového súpera rozdielom triedy a sú len krôčik k zisku štvrtého titulu slovenského majstra v histórii klubu.

Nitrianski Rytieri Nitra – Hokejmarket Skalica 8:3 (3:1,3:0,2:2)